PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie. 20 mln euro na wsparcie firm, zakup taboru i termomodernizacje

  • PAP/AH    11 października 2017 - 16:37
Opolskie. 20 mln euro na wsparcie firm, zakup taboru i termomodernizacje
Fot. Shutterstock

Dodatkowe 20 mln euro zostanie przeznaczone w ramach opolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na wsparcie firm, zakup nowego taboru i termomodernizacje - poinformował w środę marszałek województwa Andrzej Buła.
Zmiany dotyczące Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 były omawiane podczas spotkania opolskich samorządowców z przedstawicielami Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej w Brukseli.

- Przedstawiliśmy nasze propozycje lepszego wykorzystania środków unijnych w ramach RPO. Mamy już kilkuletnie doświadczenia w tej dziedzinie i cieszę się, że nasze stanowisko zostało zaakceptowane przez KE. Poczekamy kilka dni na oficjalną zgodę, ale myślę, że jeszcze w tym roku będziemy mogli uruchomić niektóre procedury, dzięki którym będzie można rozpoczynać prace nad konkretnymi projektami - powiedział Buła.

W zmodyfikowanym RPO województwo chce przeznaczyć dodatkowe 10 mln euro na wsparcie przedsiębiorczości, 7,5 mln euro na termomodernizację budynków użyteczności publicznej i 2,5 mln euro na zakup taboru szynowego. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • artmetic ekonsulting, 2017-10-15 04:12:39

    Dotacje unijne RPO Opolskie: zajrzyj na stronę Artmetic!
  • Prof. Glass, 2017-10-12 10:02:55

    Wspieranie własnego landu, który i tak wróci do Niemiec jest jak najbardziej wskazane! A kto rządzi Eurokołchozem jak nie Niemcy?