PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: 7 mln z UE na rewitalizację w Olesku

  • aw/PAP    2 marca 2018 - 11:25
Opolskie: 7 mln z UE na rewitalizację w Olesku
Największą kwotę przeznaczono na rewitalizację stadionu miejskiego (fot.pixabay)

Olesno otrzyma siedem milionów złotych na dofinansowanie trzech projektów związanych z rewitalizacją miasta i modernizacją usług na rzecz mieszkańców. Całkowity koszt inwestycji to 12 mln złotych.




Dofinansowanie pochodzić będzie ze środków Unii Europejskiej będących w dyspozycji samorządu województwa opolskiego. Środki zostaną przeznaczone na trzy projekty realizowane w mieście i mające bezpośredni wpływ na jakość życia jego mieszkańców.

Największą kwotę - 5 mln złotych - przeznaczono na rewitalizację stadionu miejskiego i traktu spacerowego przy ulicy Murka. W ramach przebudowy stadionu oprócz remontu murawy wbudowane będą korty, dodatkowe boiska treningowe, wymieniona będzie bieżnia lekkoatletyczna. Zbudowana zostanie wiata dla zawodników, rzutnia do rzutu dyskiem, pchnięcia kulą, skocznia do skoku wzwyż i trójskoku. Obok boiska znajdzie się również siłownia zewnętrzna.

Blisko milion złotych wsparcia trafi na rozbudowę i modernizację punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych. Na projekt "rozwój uczestnictwa mieszkańców gminy Olesno w życiu publicznym poprzez rozwój usług cyfrowych" - przeznaczono 774 tysiące złotych. Urzędy zostaną wyposażone m.in. w aplikacje umożliwiające obywatelom załatwianie większości spraw za pośrednictwem internetu.

"Dzięki tym umowom pokazujemy różnorodność i kompleksowość wykorzystania pieniędzy unijnych. W Oleśnie będą realizowane projekty, które wpływają na życie mieszkańców. Rozbudowujemy i unowocześniamy infrastrukturę, ale też dajemy narzędzia, dzięki którym obywatele mogą w pełniejszy sposób z niej korzystać" - uważa marszałek województwa Andrzej Buła.

Uruchomienie systemu e-usług oraz przebudowa punktu selektywnego zbierania odpadów planowane jest jeszcze w tym roku. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.