Opolskie centrum wesprze firmy. Nie tylko z Opolszczyzny

Od 2018 roku Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki będzie wspierać opolskie firmy z sektora MSP w zakresie szkoleń i usług doradczych. Jak poinformowała Katarzyna Kownacka z OCRG, w ciągu czterech lat na ten cel zostanie przekazane 26 mln zł.
Opolskie centrum wesprze firmy. Nie tylko z Opolszczyzny
Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw może wynieść do 12 tys. zł, dla małych firm - do 24 tys. zł, a w przypadku firm średnich - do 48 tys. zł (fot.pixabay)

• Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

• Partnerem projektu będzie Fundacja Rozwoju Śląska.

• Przedsiębiorca, który zechce skorzystać z unijnego wsparcia, będzie musiał wybrać firmę szkolącą z ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych. Będzie to mogła być firma z Opolszczyzny albo z innego regionu.

Według Kownackiej wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw może wynieść do 12 tys. zł, dla małych firm - do 24 tys. zł, a w przypadku firm średnich - do 48 tys. zł. Przedsiębiorstwa będą musiały pokryć 20 proc. wartości usług doradczych czy szkoleniowych, z których skorzysta firma lub jej pracownicy. Tym samym pula pieniędzy na szkolenia i doradztwo ma wynieść ok. 32 mln zł.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) jest kontynuacją ogólnopolskiej wyszukiwarki www.inwestycjawkadry.pl, prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Przez minione 10 lat umieszczono w niej 0,5 mln ofert szkoleniowych, z których skorzystało ok. 250 tys. osób. Jak zaznaczyła PARP, w zakładce dotyczącej BUR firmy szkoleniowe i doradcze zyskują bezpłatną możliwość zaprezentowania swojej oferty, a małe i średnie firmy mogą w niej znaleźć lub zamówić szkolenia, doradztwo, coaching itd. z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

Korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne - zarówno dla firm świadczących usługi rozwojowe, jak i przedsiębiorców czy osób poszukujących takich ofert. Można w niej znaleźć oferty szkoleń z zakresu np. finansów, administracji i organizacji, logistyki, marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi czy funduszami unijnymi. Swoją ofertę prezentują w niej już także firmy z woj. opolskiego, oferujące zarówno kursy dla spawaczy, jak i kursy z zakresu zarządzania, negocjacji czy prawa pracy.

OCRG podkreśla, że firmy, które chciałyby oferować szkolenia z unijnym wsparciem, muszą legitymować się ściśle określonymi certyfikatami, których wymaga PARP. Ich aktualna lista znajduje się na stronie PARP. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE