PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie centrum wesprze firmy. Nie tylko z Opolszczyzny

  • aw/PAP    20 października 2017 - 16:00
Opolskie centrum wesprze firmy. Nie tylko z Opolszczyzny
Wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw może wynieść do 12 tys. zł, dla małych firm - do 24 tys. zł, a w przypadku firm średnich - do 48 tys. zł (fot.pixabay)

Od 2018 roku Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki będzie wspierać opolskie firmy z sektora MSP w zakresie szkoleń i usług doradczych. Jak poinformowała Katarzyna Kownacka z OCRG, w ciągu czterech lat na ten cel zostanie przekazane 26 mln zł.
• Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

• Partnerem projektu będzie Fundacja Rozwoju Śląska.

• Przedsiębiorca, który zechce skorzystać z unijnego wsparcia, będzie musiał wybrać firmę szkolącą z ogólnopolskiej Bazy Usług Rozwojowych. Będzie to mogła być firma z Opolszczyzny albo z innego regionu.

Według Kownackiej wsparcie dla mikroprzedsiębiorstw może wynieść do 12 tys. zł, dla małych firm - do 24 tys. zł, a w przypadku firm średnich - do 48 tys. zł. Przedsiębiorstwa będą musiały pokryć 20 proc. wartości usług doradczych czy szkoleniowych, z których skorzysta firma lub jej pracownicy. Tym samym pula pieniędzy na szkolenia i doradztwo ma wynieść ok. 32 mln zł.

Baza Usług Rozwojowych (BUR) jest kontynuacją ogólnopolskiej wyszukiwarki www.inwestycjawkadry.pl, prowadzonej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP). Przez minione 10 lat umieszczono w niej 0,5 mln ofert szkoleniowych, z których skorzystało ok. 250 tys. osób. Jak zaznaczyła PARP, w zakładce dotyczącej BUR firmy szkoleniowe i doradcze zyskują bezpłatną możliwość zaprezentowania swojej oferty, a małe i średnie firmy mogą w niej znaleźć lub zamówić szkolenia, doradztwo, coaching itd. z dofinansowaniem z funduszy europejskich.

Korzystanie z Bazy Usług Rozwojowych jest całkowicie bezpłatne - zarówno dla firm świadczących usługi rozwojowe, jak i przedsiębiorców czy osób poszukujących takich ofert. Można w niej znaleźć oferty szkoleń z zakresu np. finansów, administracji i organizacji, logistyki, marketingu, prawa, zarządzania zasobami ludzkimi czy funduszami unijnymi. Swoją ofertę prezentują w niej już także firmy z woj. opolskiego, oferujące zarówno kursy dla spawaczy, jak i kursy z zakresu zarządzania, negocjacji czy prawa pracy.

OCRG podkreśla, że firmy, które chciałyby oferować szkolenia z unijnym wsparciem, muszą legitymować się ściśle określonymi certyfikatami, których wymaga PARP. Ich aktualna lista znajduje się na stronie PARP. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.