PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie podpisało umowy za 25 mln zł

  • BEZ    31 grudnia 2009 - 10:42
Opolskie podpisało umowy za 25 mln zł

Sześciu kolejnych beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego podpisało w przedostatnim dniu 2009 roku umowy na dofinansowanie swoich projektów.
Milion sto tysięcy otrzyma gmina Głogówek (24,6 proc. dofinansowania) na budowę kąpieliska gminnego. Wartość tej inwestycji wynosi 4,4 mln złotych. Politechnika Opolska uzyskała 938 tysięcy złotych na zakup wyposażenia obiektów dydaktycznych (tj. 85 proc. całkowitej wartości projektu, czyli 1,1 mln złotych). Druga z opolskich uczelni – Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji otrzymała dofinansowanie w kwocie 535 tys. złotych (75 proc. dofinansowania) na wsparcie infrastruktury edukacyjnej (wartość projektu to 715 tys. złotych).

Izabela Bednarek z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej DOMED w Zimnicach Wielkich podpisała umowę na dofinansowanie w kwocie 800 tysięcy złotych (43,34 proc.) na rozbudowę ośrodka. – Inwestycja, która już przekroczyła półmetek kosztować będzie 2,4 mln złotych. W rozbudowanym obiekcie znajdą się gabinety specjalistyczne i rehabilitacyjne, będziemy więc mogli poszerzyć nasze usługi. Z ośrodka korzystają mieszkańcy gminy Prószków i sąsiednich wsi- powiedziała dr Bednarek.

Dofinansowanie – kwotą 3,3 mln złotych – otrzymała gmina Nysa (82 proc. dofinansowania) na adaptację budynku przy gimnazjum nr 2 na potrzeby Ośrodka Pomocy Społecznej oraz organizacji społecznych. Wartość projektu wynosi ponad 5 mln złotych. Największym beneficjentem z Nysy był tamtejszy ZOZ, który na rewitalizację obiektów po Wyższym Seminarium Duchownym na potrzeby Szpitala Miejskiego otrzymał 6 mln złotych (43,37 proc. dofinansowania). Wartość modernizacji wyniesie ponad 15,5 mln złotych.

– Już przerobiliśmy pięć milionów złotych i chętnie sięgniemy po jakąś rezerwę – żartował senator Norbert Krajczy, dyrektor nyskiego ZOZ.

W ostatnim dniu  roku – jak informował wicemarszałek Józef Kotyś – podpisane zostaną umowy na dofinansowanie dwóch kolejnych projektów – gminy Jemielnica oraz samorządu województwa -„Opolskie w internecie – system informatyzacji przestrzennej i portal informacyjno-promocyjny województwa”.

Wicemarszałek wyjaśniał też, że podpisanie umów jeszcze w grudniu jest korzystniejsze, niż za kilka dni, w nowym roku – złotówki bowiem wypłaca się według kursu euro z poprzedniego miesiąca, a ten od kilku tygodni zniżkuje.
W sumie dofinansowanie ośmiu projektów pochłonie 25 mln złotych. Oznacza to, że z zaplanowanego w ramach RPO dofinansowania w kwocie 427 mln euro zakontraktowano już 41 procent.

Podpisując umowy marszałek Józef Sebesta życzył beneficjentom, by szybko zrealizowali swoje projekty i równie szybko oraz sprawnie je rozliczyli. Od wspólnego bowiem wysiłku zależy miejsce województwa w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego i uzyskanie dodatkowego bonusu finansowego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.