PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie walczy o bonusy

  • BEZ    8 września 2010 - 21:16

Województwo opolskie ubiega się nie tylko o bonus za dobre wykorzystanie funduszy z Regionalnego Programu Operacyjnego, ale także z krajowego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, w tzw. komponencie regionalnym.
- Zajmujemy piątą lokatę w kraju, jest natomiast duża szansa na zajęcie miejsca trzeciego, nagrodzonego dodatkowymi pieniędzmi – mówi opolski wicemarszałek Józef Kotyś.

W Urzędzie Marszałkowskim spotkali się przedstawiciele instytucji samorządowych, aby zrelacjonować jaki jest stopień zawansowania programu, czy występują zagrożenia i jak je pokonać. Wartość projektów (niektóre z nich realizowane są w cyklu dwuletnim) wynosi 38,8 mln zł.

Wśród nich jest duży projekt prowadzony przez Wojewódzki Urząd Pracy „Klucz do biznesu”, dzięki któremu można uzyskać fundusze na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Jak informowała Milena Piechnik, zastępca dyrektora WUP, właśnie odbywa się ocena biznesplanów.

Również WUP realizuje projekt zatytułowany „Opolskie Obserwatorium Rynku Pracy” pozwalający monitorować sytuację na rynku pracy w różnych grupach społecznych, zawodowych, wiekowych. Z kolei Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Informatycznego i Politechnicznego wdraża program „Nowe technologie na usługach edukacji”, a Departament Edukacji UMWO – program pomocy stypendialnej dla szczególnie uzdolnionych uczniów.

Z relacji beneficjentów programu wynikało, że większość projektów będzie sfinalizowana i rozliczona bez opóźnień. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.