PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie wspiera nowe technologie. Pierwsze umowy podpisane

  • aw/PAP    7 czerwca 2017 - 12:29
Opolskie wspiera nowe technologie. Pierwsze umowy podpisane
fot.fotolia

Województwo opolskie podpisało pierwsze w tym roku umowy na dotacje dla firm ze środków unijnych. Ponad milion złotych trafi do zakładów wdrażających nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne.
• Umowy podpisano w siedzibie podległego samorządowi województwa Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

• Dotyczą naborów na nowe usługi i produkty w MSP na obszarach przygranicznych oraz wprowadzania nowoczesnych rozwiązań teleinformatycznych.

• Ogółem dofinansowanie przyznane 44 firmom w ramach tego naboru wyniesie prawie 12,7 mln zł, a całkowita wartość rozwiązań teleinformatycznych, które chcą wdrożyć lub stworzyć te firmy, to prawie 26,5 mln zł.

 

- Nabór "Wsparcie TIK w przedsiębiorstwach", czyli na nowoczesne rozwiązania teleinformatyczne, cieszył się jak dotąd rekordowo dużą popularnością wśród firm w tej perspektywie unijnej. W jego ramach przedsiębiorcy złożyli aż 127 wniosków o wsparcie, a zarząd województwa opolskiego wybrał do dofinansowania 44 z nich - powiedział dyrektor OCRG Roland Wrzeciono.

Dwie pierwsze umowy w ramach tego naboru podpisano z Przedsiębiorstwem EL12 oraz firmą ECONSULTING Natalia Czopik. Przedsiębiorstwo EL12 z Opola otrzyma dofinansowanie w kwocie ponad 113,6 tys. zł, które przeznaczy na rozwój technologii informacyjnych i komunikacyjnych. ECONSULTING wsparcie w wysokości prawie 307,6 tys. zł chce wydać natomiast na zakup i wdrożenie innowacyjnego narzędzia CSRaport - zaawansowanego technologicznie systemu z zakresu analityki biznesowej w aspekcie społecznej odpowiedzialności biznesu. Projekt ten ma być realizowany w Strzelcach Opolskich.

Kolejnym podpisanym dokumentem była umowa z Fabryką Armatury Przemysłowej WAKMET, która dostała dofinansowanie w ramach naboru na nowe usługi i produkty w MSP. Jej projekt będzie dotyczyć wdrożenia innowacyjnej technologii produkcji, której celem jest wprowadzenie do oferty firmy armatury do automatycznej regulacji przepływów mediów w warunkach nadkrytycznych. Cały projekt wart jest ponad 1,4 mln zł, a dofinansowanie w ramach naboru wyniesie 805 tys. zł.

Pieniądze dostępne w ramach tegorocznego naboru pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Jak poinformowała Katarzyna Kownacka z OCRG, kolejne umowy na dofinansowanie będą podpisywane w najbliższych tygodniach, w miarę składania przez firmy niezbędnych dokumentów. Ogółem w ramach RPO na lata 2014-2020 woj. opolskie ma blisko 950 mln euro. Na wsparcie przedsiębiorstw i lokalnego biznesu zarezerwowano w nim łącznie ponad 160 mln euro, z czego na innowacje ponad 61 mln euro. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.