PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: Zatrudniono 240 opiekunów dzieci w ramach unijnego projektu

  • PAP    19 grudnia 2015 - 10:41
Opolskie: Zatrudniono 240 opiekunów dzieci w ramach unijnego projektu

(fot. Guillaume-d2/pixabay.com CC0)

240 osób znalazło pracę opiekunów dzieci do lat 3 w połowie gmin województwa, a 280 osób trafiło na staże do żłobków i przedszkoli. To efekty projektu „Powrót do zatrudnienia” realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Opolu za pieniądze unijne.
Efekty kończącego się właśnie projektu „Powrót do zatrudnienia” podsumowano w piątek 18 grudnia w Opolu. Projekt trwał od kwietnia 2013 roku, wart był blisko 20 mln zł i realizowano go w ramach Specjalnej Strefy Demograficznej - programu woj. opolskiego, który ma zapobiegać wyludnianiu się regionu. Z jednej strony miał pomóc znaleźć pracę osobom, które mogły zostać opiekunami dzieci; z drugiej dać szansę na powrót do pracy rodzicom tych dzieci - głównie matkom.

Kierownik projektu Katarzyna Rybak poinformowała na piątkowym podsumowaniu, że zgłosiło się do niego ponad tysiąc uczestników. Ponad sześciuset ukończyło gwarantowane w ramach projektu szkolenia i uzyskało certyfikat zawodowy uprawniający do pracy w charakterze tzw. opiekuna dziennego lub opiekuna w żłobku.

Efekt był taki, że 240 osób zostało zatrudnionych w gminach jako opiekunowie dzienni dzieci w wieku do 3 lat, a 280 osób trafiło na staże do żłobków i przedszkoli. „W naszym projekcie wzięło udział 35 gmin, czyli połowa całego województwa. Większość opiekunów opłacanych z naszego projektu jest w tej chwili zatrudniana przez gminy” – poinformowała Rybak.

Marszałek woj. opolskiego Andrzej Buła mówił, że projekt mógł być zrealizowany dzięki temu, że woj. opolskie dostało dodatkowe pieniądze za sprawne wydawanie środków z poprzedniego rozdania unijnego. Przyznał, że często jest pytany, czy program „opolskie nianie” będzie kontynuowany w przyszłym roku i zapowiedział, że "trzeba zrobić wszystko, by tak właśnie się stało”.

Co było celem projektu? Cały artykuł dostępny na PulsHR.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: