PARTNER PORTALU
  • BGK

Osimiu chętnych do budowy term

  • PAP    18 listopada 2011 - 15:51

Osiem firm złożyło oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę Term Warmińskich, kompleksu basenowo-hotelowego wykorzystującego wody termalne - poinformowało w piątek starostwo lidzbarskie.
Jak poinformował w piątek starosta lidzbarski Jan Harhaj, najniższa cenowo oferta wynosi 63,6 mln zł, a najwyższa 104,9 mln zł. Inwestor dysponuje na ten cel kwotą 81,3 mln zł.

Weryfikacja ofert zajmie komisji przetargowej kilka tygodni, potem ogłosi ona wynik przetargu i zostanie podpisana umowa z wybranym wykonawcą. Inwestycja, realizowana w systemie zaprojektuj i zbuduj, powinna powstać do września 2014 r.

Jest to drugi przetarg, ogłoszony przez powiat lidzbarski. Pierwszy unieważniono, gdyż zgłosiła się tylko jedna firma, gotowa zaprojektować i wykonać obiekt za 136 mln zł.

W miejscu przewidzianym pod budowę Term Warmińskich wykonano już odwiert na głębokość 1035 m. Woda typu chlorkowo-sodowego, która zasili kompleks basenów ma temperaturę 24 stopni i będzie wymagała odgrzania.

"Największym jej atutem jest wysoka mineralizacja i przydatność do celów balneologicznych" - ocenił starosta lidzbarski. Właściwości lecznicze wody potwierdza świadectwo, wydane przez Państwowy Zakład Higieny w Warszawie.

Termy powstaną w Lidzbarku Warmińskim, na działce o powierzchni 60 tys. m kw., przy drodze krajowej nr 51, prowadzącej do polsko-rosyjskiego przejścia granicznego w Bezledach.

Projekt zakłada budowę zespołu krytych i otwartych basenów, ośrodka odnowy biologicznej, centrum rehabilitacji, obiektów rekreacyjnych, a także kompleksu hotelowo-gastronomicznego z 200 miejscami noclegowymi,

Całkowity koszt inwestycji to 96 mln zł, z czego 70 proc. pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia Mazury 2007-2013. Beneficjentem projektu jest powiat lidzbarski, a jego partnerem miasto Lidzbark Warmiński.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • Łojej, 2011-11-18 21:25:18

    termy to niebywale skomplikowany temat, tu przecież chodzi nawet o takie szczegóły jak kolory, bo przecież strona wizualna jest równie ważna jak praktyczna.