PARTNER PORTALU
  • BGK

Ośrodki kultury mogą starać się o dofinansowanie

  • AT    27 lutego 2013 - 20:18
Ośrodki kultury mogą starać się o dofinansowanie

Narodowe Centrum Kultury ogłosiło nabór wniosków o dofinansowanie w ramach nowego Programu Narodowego Centrum Kultury Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne.
Celem programu jest inicjowanie działań służących wzmocnieniu zaangażowania domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki w życie społeczności lokalnej, odkrywaniu i rozwijaniu potencjału i kapitału kulturowego jej członków oraz kulturotwórczych zasobów społeczności.

Czytaj też: Zmiany w programie Kultura+

Działania podejmowane przy realizacji zadań służyć mają inicjowaniu nowych praktyk w zarządzaniu instytucją kultury, odkrywaniu i pobudzaniu aktywności społecznej, wspomaganiu rozwoju kapitału społecznego i kulturowego, a także odkrywaniu nowych możliwości współpracy ze społecznością lokalną.

Program skierowany jest do domów kultury, ośrodków kultury oraz centrów kultury i sztuki, które gotowe są prowadzić nowatorskie działania animacyjne projektowane w oparciu o przeprowadzoną wcześniej diagnozę i poddane ewaluacji, a ukierunkowane na bezpośrednią i bliską współpracę z przedstawicielami społeczności lokalnej.

Główny nacisk programu położony jest na nawiązywanie przez instytucję kultury stałych relacji z mieszkańcami miejscowości, na terenie których działają. Zadaniem beneficjentów programu będzie zidentyfikowanie samodzielnych inicjatyw podejmowanych przez mieszkańców, wspólna realizacja wybranych projektów oraz dokonanie ich oceny. W realizacji zadania beneficjenta wspomagać będzie wskazany przez NCK animator.

O dofinansowanie w ramach Programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne można ubiegać się do 26 marca 2013 roku.

Szczegóły programu tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.