PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie chwile na Daphne III

  • JL    5 maja 2010 - 09:04

Komisja Europejska przedłużyła do 6 maja do 12.00 terminy zgłaszania projektów do programów walki z przemocą wobec kobiet, dzieci i młodzieży Daphne III.
Do udziału w programach zaproszone są m.in. organizacje pozarządowe, samorządy, szkoły wyższe oraz ośrodki badawcze. Jednym z warunków uczestnictwa jest realizacja projektu wspólnie z partnerem z innego kraju Unii Europejskiej. Projekty trzeba przesłać bezpośrednio do Komisji Europejskiej przez internetowy system Priamos. Wniosek najlepiej przygotować w języku angielskim, niemieckim lub francuskim.

Program Daphne III jest skierowany do ofiar przemocy i grup zajmujących się tym problemem, m.in. kadry nauczycielskiej i edukacyjnej, policji, straży granicznej, pracowników socjalnych, władz lokalnych i krajowych, pracowników wymiaru sprawiedliwości, organizacji pozarządowych, związków zawodowych i wspólnot wyznaniowych.

Według założeń Daphne III ma koordynować działania w całej Unii Europejskiej przeciwko przemocy wobec dzieci, młodzieży i kobiet oraz zapewnić wsparcie ofiarom przemocy i grupom ryzyka. Kwota, którą mogą pozyskać wnioskodawcy to blisko 29 mln euro (ok. 116 mln złotych).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: