PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie chwile na Daphne III

  • JL    5 maja 2010 - 09:04

Komisja Europejska przedłużyła do 6 maja do 12.00 terminy zgłaszania projektów do programów walki z przemocą wobec kobiet, dzieci i młodzieży Daphne III.
Do udziału w programach zaproszone są m.in. organizacje pozarządowe, samorządy, szkoły wyższe oraz ośrodki badawcze. Jednym z warunków uczestnictwa jest realizacja projektu wspólnie z partnerem z innego kraju Unii Europejskiej. Projekty trzeba przesłać bezpośrednio do Komisji Europejskiej przez internetowy system Priamos. Wniosek najlepiej przygotować w języku angielskim, niemieckim lub francuskim.

Program Daphne III jest skierowany do ofiar przemocy i grup zajmujących się tym problemem, m.in. kadry nauczycielskiej i edukacyjnej, policji, straży granicznej, pracowników socjalnych, władz lokalnych i krajowych, pracowników wymiaru sprawiedliwości, organizacji pozarządowych, związków zawodowych i wspólnot wyznaniowych.

Według założeń Daphne III ma koordynować działania w całej Unii Europejskiej przeciwko przemocy wobec dzieci, młodzieży i kobiet oraz zapewnić wsparcie ofiarom przemocy i grupom ryzyka. Kwota, którą mogą pozyskać wnioskodawcy to blisko 29 mln euro (ok. 116 mln złotych).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.