PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie dotacje na wiatraki

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    29 marca 2010 - 07:31

Ministerstwo Gospodarki w kwietniu ogłosi konkurs na wsparcie dla inwestycji w odnawialne źródła energii. Do wzięcia jest ok. 0,5 mld zł z funduszy unijnych.
Przedsiębiorcy, którzy od stycznia czekali na dotacje do inwestycji w odnawialne źródła energii, już niedługo będą mogli ubiegać się o wsparcie z funduszy unijnych. Jak ustalił „Dziennik Gazeta Prawna”, resort gospodarki planuje w kwietniu ogłosić konkurs na ten rodzaj grantów z programu „Infrastruktura i środowisko”.

Pierwotnie konkurs miał ruszyć w styczniu. Jednak na początku roku został odwołany, a kilka dni później Instytut Paliw i Energii Odnawialnej pożegnał się z unijnymi dotacjami na energetykę. Przyczyną był zbyt długi czas oceny wniosków, które do niego wpłynęły w ubiegłorocznym konkursie na wsparcie dla farm wiatrowych.

Z tego powodu dopiero w ubiegłym tygodniu – po trwającej prawie rok procedurze konkursowej – udało się podpisać umowę o przyznaniu pierwszej takiej dotacji. Za ponad 238 mln zł spółka Golice Wind Farm wybuduje w woj. lubuskim kompleks farm wiatrowych. Na ten cel dostanie z Unii 40 mln zł.

Ministerstwo Gospodarki, biorąc na siebie obowiązek podziału pieniędzy, obiecało, że przedsiębiorcy dostaną je w ciągu trzech miesięcy – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.