Ostatnie pieniądze z RPO na bezpieczeństwo

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów związanych z rozwojem infrastruktury bezpieczeństwa powodziowego i przeciwdziałania zagrożeniom środowiska. Do podziału między beneficjentów jest ponad milion złotych.
Ostatnie pieniądze z RPO na bezpieczeństwo

O pieniądze z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego (m.in. gminy i powiaty) i jednostki ochotniczej straży pożarnej w partnerstwie z kujawsko-pomorskim odziałem Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Nabór wniosków ruszy 28 kwietnia i potrwa do 9 maja 2014 r. Zakładany termin rozstrzygnięcia konkursu to październik 2014.

- Zagwarantowane środki finansowe pomogą w zakupie nowoczesnego sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i ewakuacyjnych. Służby muszą być przygotowane do usuwania skutków zagrożeń naturalnych i do natychmiastowej reakcji - powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Szczegółowe informacje, wzory dokumentów oraz wytyczne dotyczące naboru i oceny wniosków tutaj.

Ostatnie konkursy w ramach RPO WK-P 2007-2013 władze województwa mogą ogłaszać dzięki dodatkowym środkom, które otrzymały za sprawne wdrażanie programu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (poprzednika Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju).

Łączna pula dodatkowych środków (RPO WK-P i pozostające w dyspozycji samorządu województwa pieniądze Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) to 115 milionów euro, czyli pół miliarda złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE