PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie pieniądze z RPO na bezpieczeństwo

  • bad    23 kwietnia 2014 - 12:06
Ostatnie pieniądze z RPO na bezpieczeństwo

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów związanych z rozwojem infrastruktury bezpieczeństwa powodziowego i przeciwdziałania zagrożeniom środowiska. Do podziału między beneficjentów jest ponad milion złotych.
O pieniądze z puli Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego 2007-2013 mogą ubiegać się jednostki samorządu terytorialnego (m.in. gminy i powiaty) i jednostki ochotniczej straży pożarnej w partnerstwie z kujawsko-pomorskim odziałem Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Nabór wniosków ruszy 28 kwietnia i potrwa do 9 maja 2014 r. Zakładany termin rozstrzygnięcia konkursu to październik 2014.

- Zagwarantowane środki finansowe pomogą w zakupie nowoczesnego sprzętu do prowadzenia akcji ratowniczych i ewakuacyjnych. Służby muszą być przygotowane do usuwania skutków zagrożeń naturalnych i do natychmiastowej reakcji - powiedział marszałek Piotr Całbecki.

Szczegółowe informacje, wzory dokumentów oraz wytyczne dotyczące naboru i oceny wniosków tutaj.

Ostatnie konkursy w ramach RPO WK-P 2007-2013 władze województwa mogą ogłaszać dzięki dodatkowym środkom, które otrzymały za sprawne wdrażanie programu z Ministerstwa Rozwoju Regionalnego (poprzednika Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju).

Łączna pula dodatkowych środków (RPO WK-P i pozostające w dyspozycji samorządu województwa pieniądze Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki) to 115 milionów euro, czyli pół miliarda złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.