PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatnie tak duże pieniądze z Unii

  • Sztafeta.pl/Marta Wiewiórska    11 marca 2014 - 11:56
Ostatnie tak duże pieniądze z Unii

Regionalne Stowarzyszenie Kupców i Przedsiębiorców Stalowej Woli i Niska zaprosiło w piątek, 7 marca, do Stalowej Woli marszałka Podkarpacia Władysława Ortyla, W spotkaniu wziął też udział poseł PiS Stanisław Ożóg oraz stalowowolscy radni z tego ugrupowania.
Jak powiedział prezes Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców Sylwester Daśko (powołany na to stanowisko przed miesiącem w miejsce Kazimierza Donchora), spotkanie to dedykowane jest nie tylko tym, którzy już prowadzą działalność gospodarczą, ale i dla tych, którzy zamierzają ją otworzyć.

- Od marszałka myślę, usłyszymy, jakie są możliwości w zakresie pozyskiwania środków unijnych na rozwijanie czy zakładanie firm - powiedział nam prezes Daśko.

Sam marszałek wspomniał o różnorodnych programach - na kwotę miliarda euro - dla przedsięborstw oraz samorządów, poczynając od potężnych inwestycji w parki technologiczne, a kończąc na dotacjach dla małych i mikro firm.

- Na pewno największe środki pójdą na wspieranie innowacyjności, tak samo jak to było do tej pory, oraz na tworzenie trwałych miejsc pracy, szczególnie związanych z badaniami, laboratoriami, rozwojem - stwierdził marszałek Władysław Ortyl. Jak dodał Regionalny Program Operacyjny dla Podkarpacia jest w trakcie przygotowania, kolejna jego wersja ma być gotowa na poniedziałek.

W stowarzyszeniu Kupców i Przedsiębiorców Stalowej Woli i Niska, które powstało w 1999 roku działa około 20-50 przedsiębiorców ze Stalowej Woli i Niska. Tam też można się zwracać z pytaniami o możliwość pozyskiwania środków unijnych. Pomocą służy też Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, o czym mówił w Stalowej Woli dyrektor tej instytucji Tomasz Czop.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.