PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostróda inwestuje przed Euro 2012

  • PAP    1 kwietnia 2011 - 20:35
Ostróda inwestuje przed Euro 2012

Ostróda chce być centrum pobytowym dla uczestników Euro 2012. Były komisarz ds. rozszerzenia UE Guenter Verheugen, który w piątek był w Ostródzie, chwalił miasto i wskazywał, że to najlepsza wizytówka wykorzystanych przez Polskę - po wejściu do Unii - szans.
- Proszę traktować mój przyjazd jako wizytę przyjaciela, który zostawił w tym mieście część serca i dlatego chce tu wracać - powiedział Verheugen, który od 2009 r. jest honorowym obywatelem Ostródy. Verheugen uczestniczył w otwarciu czterogwiazdkowego hotelu Willa Port, zbudowanego nad brzegiem jeziora Drwęckiego.

To jeden z dwu luksusowych hoteli, finansowanych przez prywatnych inwestorów, które mają stanowić zaplecze dla kompleksu sportowo-rekreacyjnego, budowanego przez samorząd z myślą o Euro 2012 r. Ostróda stara się, by zostać centrum pobytowym dla jednej z drużyn piłkarskich, być może reprezentacji Niemiec. Władze miasta liczą, że pomoże im w tym Verheugen.

Były komisarz ds. rozszerzenia UE podkreślał podczas wizyty, że Ostróda jest najlepszym przykładem wykorzystania przez Polskę szans, jakie dało jej członkostwo w Unii.

Kompleks sportowo-rekreacyjny, którego budowa zostanie zakończona we wrześniu 2011 r., kosztował 39 mln zł. W 70 proc. sfinansowany został ze środków unijnych, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia-Mazury 2007-2013.

Najważniejszą częścią siedmiohektarowego kompleksu jest stadion piłkarski ze sztucznym oświetleniem i zadaszonymi trybunami, oraz boiskiem do treningów. Znajduje się tam rozbudowane zaplecze: szatnie dla zawodników, pomieszczenia dla trenerów i sędziów, gabinet odnowy biologicznej oraz sale konferencyjne z tarasami widokowymi. W pobliżu powstaje sześć kortów tenisowych, całoroczne lodowisko oraz rampa skateboardowa. Przewidziano również część rekreacyjną w tym ścieżki zdrowia, skałki wspinaczkowe, siłownie oraz boiska do siatkówki i koszykówki. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.