Ostrów Wlkp. ze sporym zastrzykiem gotów na walkę o czyste powietrze

Ostrów Wielkopolski otrzymał kolejną dotację na rzecz walki o czyste powietrze. 32 mln złotych dotacji unijnej z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu, miasto zainwestuje m.in. z zakup kolejnych autobusów ekologicznych czy budowę ścieżek rowerowych.
Ostrów Wlkp. ze sporym zastrzykiem gotów na walkę o czyste powietrze
Ostrowski projekt dotyczący działań niskoemisyjnych przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Otrzyma 32 mln zł wsparcia (fot. umostrow.pl)

Dzięki tym środkom Ostrów Wlkp. zakupi kolejne autobusy ekologiczne, wymieni ponad tysiąc punktów oświetleniowych i wybuduje kilometry ścieżek rowerowych. "To już kolejne dofinansowanie, dzięki któremu ograniczymy emisję substancji szkodliwych do atmosfery" - powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Miasto zakupi sześć autobusów elektrycznych i trzy diesle. "W ramach wcześniejszej dotacji w wysokości 15 mln kupiliśmy cztery autobusy o napędzie elektrycznym oraz trzy z silnikami diesla, spełniającymi normę EURO 6" - powiedziała Klimek.

Dodała, że projekt, którego całkowita wartość to 42 mln zł, to nie tylko zakup autobusów, ale też inwestycje w infrastrukturę transportową - biletomaty, wiaty przystankowe i tablice elektroniczne.

W jego ramach powstanie również ponad sześć kilometrów ścieżek rowerowych i pięć punktów napraw rowerów. Wybudowane zostanie także centrum przesiadkowe a na dwóch kolejnych osiedlach zostanie wymienione oświetlenie.

"Wszelkie działania zawarte w naszym projekcie mają na celu ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery poprzez zwiększenie wykorzystania transportu publicznego. Będą to realne podstawy do zmiany nawyków transportowych wśród ostrowian" - uważa prezydent Ostrowa Wlkp.

Władze miasta liczą na zwiększenie świadomości wśród mieszkańców w zakresie wspólnej odpowiedzialności za stan środowiska.

"By jednak ostrowianie zrezygnowali z jazdy samochodem konieczne są istotne inwestycje, które zachęcą do korzystania z transportu zbiorowego lub rowerowego" - powiedziała Klimek. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE