PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wlkp. ze sporym zastrzykiem gotów na walkę o czyste powietrze

  • PAP/KDS    24 lipca 2017 - 15:53
Ostrów Wlkp. ze sporym zastrzykiem gotów na walkę o czyste powietrze
Ostrowski projekt dotyczący działań niskoemisyjnych przeszedł pozytywnie ocenę merytoryczną Zarządu Województwa Wielkopolskiego. Otrzyma 32 mln zł wsparcia (fot. umostrow.pl)

Ostrów Wielkopolski otrzymał kolejną dotację na rzecz walki o czyste powietrze. 32 mln złotych dotacji unijnej z urzędu marszałkowskiego w Poznaniu, miasto zainwestuje m.in. z zakup kolejnych autobusów ekologicznych czy budowę ścieżek rowerowych.
Dzięki tym środkom Ostrów Wlkp. zakupi kolejne autobusy ekologiczne, wymieni ponad tysiąc punktów oświetleniowych i wybuduje kilometry ścieżek rowerowych. "To już kolejne dofinansowanie, dzięki któremu ograniczymy emisję substancji szkodliwych do atmosfery" - powiedziała prezydent Ostrowa Wlkp. Beata Klimek.

Miasto zakupi sześć autobusów elektrycznych i trzy diesle. "W ramach wcześniejszej dotacji w wysokości 15 mln kupiliśmy cztery autobusy o napędzie elektrycznym oraz trzy z silnikami diesla, spełniającymi normę EURO 6" - powiedziała Klimek.

Dodała, że projekt, którego całkowita wartość to 42 mln zł, to nie tylko zakup autobusów, ale też inwestycje w infrastrukturę transportową - biletomaty, wiaty przystankowe i tablice elektroniczne.

W jego ramach powstanie również ponad sześć kilometrów ścieżek rowerowych i pięć punktów napraw rowerów. Wybudowane zostanie także centrum przesiadkowe a na dwóch kolejnych osiedlach zostanie wymienione oświetlenie.

"Wszelkie działania zawarte w naszym projekcie mają na celu ograniczenie emisji substancji szkodliwych do atmosfery poprzez zwiększenie wykorzystania transportu publicznego. Będą to realne podstawy do zmiany nawyków transportowych wśród ostrowian" - uważa prezydent Ostrowa Wlkp.

Władze miasta liczą na zwiększenie świadomości wśród mieszkańców w zakresie wspólnej odpowiedzialności za stan środowiska.

"By jednak ostrowianie zrezygnowali z jazdy samochodem konieczne są istotne inwestycje, które zachęcą do korzystania z transportu zbiorowego lub rowerowego" - powiedziała Klimek. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.