PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarcie przystani jachtowej w Sopocie

  • PAP    6 lipca 2011 - 11:36
Otwarcie przystani jachtowej w Sopocie

Prezydent Bronisław Komorowski razem z prezydentem Sopotu Jackiem Karnowskim symbolicznie otworzyli przystań jachtową przy molo w Sopocie.
Marina przeznaczona dla ponad 100 jachtów została zbudowana przez sopocki samorząd przy wsparciu Unii Europejskiej.

Komorowski, który do Sopotu przypłynął łodzią Straży Granicznej. W krótkim wystąpieniu pogratulował lokalizacji mariny, bo – jak mówił – „to optymalne położenie”. Dodał, że nowa przystań będzie wizytówką polskiego Wybrzeża.

Powstała przy sopockim molo przystań składa się z trzech basenów wydzielonych pływającymi pomostami, przy których mogą cumować 103 jachty.

Na głowicy mola powstał też budynek bosmanatu, zaplecze socjalne dla żeglarzy oraz punkty gastronomiczne. Z mariny będą korzystać również służby ratownicze WOPR oraz – w przypadku złych warunków atmosferycznych – sopoccy rybacy.

Przystań to jedna z najważniejszych inwestycji w Sopocie w ostatnich latach. Została zbudowana kosztem ok. 71 mln zł, z czego ponad jedna trzecia pochodziła ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Władze miasta liczą, że dzięki niej w Sopocie będą organizowane imprezy żeglarskie.

Molo w Sopocie jest jednym z najpopularniejszych polskich obiektów rekreacyjno-imprezowych. Składa się z dwóch części: spacerowej o długości 511,5 m (najdłuższy drewniany pomost w Europie) oraz usytuowanego na lądzie placu o powierzchni 20 tys. m kw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • red, 2011-07-07 08:21:47

    Dziękujemy za uwagę. Zmieniliśmy zdjęcie
  • inżynier Kowalski, 2011-07-06 20:21:47

    Nie wiem kto zamieszczał to zdjęcie, ale widać pełen profesjonalizm portalu. Obiekt znajdujący się na zdjęciu, zaprojektowany przez Państwa Bosiackich, to projekt planowanej mariny, czyli tzw. wyspy, która może dopiero powstanie. Otwarta dzisiaj przystań jachtowa jest zdecydowanie mniejsza i znajduj...e się na końcu sopockiego mola a jej wygląd napewno nie przypomina koła. Powodzenia życzę w dalszym zamieszczaniu artykułów. pozdrawiam!  rozwiń