PARTNER PORTALU
  • BGK

Park Zdrojowy w Konstancinie skończony

  • www.Konstancin24.eu    16 sierpnia 2012 - 18:15
Park Zdrojowy w Konstancinie skończony

Przebudowa Parku Zdrojowego im. hrabiego Witolda Skórzewskiego w Konstancinie-Jeziornie została oficjalnie zakończona.
Pod koniec lipca odbył się odbiór techniczny, a w ostatni piątek, 10 sierpnia uprawomocniło się pozwolenie na użytkowanie nowych obiektów. Wszystkie nowe place zabaw zostaną teraz otwarte i udostępnione dzieciom i młodzieży.

Czytaj też: Bryczką i meleksem po parku w Konstancinie

Komisja złożona z urzędników, architektów oraz przedstawicieli wykonawcy obejrzała efekt dwuletniej przebudowy Parku Zdrojowego. Sprawdzono również zgodność inwestycji z dokumentacją i stwierdzono, że wszystko zostało należycie wykonane. Zakończenie inwestycji zostało zgłoszone do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Piasecznie.

W ostatni piątek, 10 sierpnia uprawomocniło się pozwolenie na użytkowanie wszystkich nowo powstałych obiektów. Pozwolenie dotyczy głównie trzech nowych placów zabaw, które teraz zgodnie z przepisami zostaną otwarte i oficjalnie udostępnione dzieciom i młodzieży.

Nowe place zabaw zbudowane i wyposażone z myślą o maluchach znajdują się przy ul. Sobieskiego na początku biegnącego przez cały park traktu spacerowego Henryka Sienkiewicza oraz przy restauracji „Zdrojowa”, nieopodal ul. Piotra Skargi. Natomiast trzeci plac zaprojektowany dla starszych dzieci i młodzieży, na którym znajdują się nowoczesne urządzenia, został zlokalizowany przy ul. Matejki, niedaleko rzeki Małej.

Przebudowa Parku Zdrojowego rozpoczęła się w 2010 roku i kosztowała ponad 14,4 mln złotych z czego przeszło 8,3 mln złotych pokryła dotacja z Unii Europejskiej. Przy alejce od ul. Źródlanej powstało sześć drewnianych straganów handlowych zaprojektowanych specjalnie na potrzeby parku. Co ciekawe, po złożeniu będą wykorzystywane jako tablice informacyjne.

Dotychczas wzdłuż głównej alejki rozstawiali się kramarze, którzy na stolikach i w namiotach sprzedawali najróżniejsze rzeczy – od pamiątek, książek po zabawki, obwarzanki, watę cukrową i słodycze, a nawet ubrania.

Niebawem handel będzie możliwy tylko na nowych straganach. Jednak urzędnicy nie chcą, żeby park zamienił się w targowisko, dlatego będą udostępnione jedynie handlarzom, oferującym wybrane produkty o charakterze regionalnym, pamiątki bądź książki, rękodzieło itp. Pierwszeństwo będą mieli także lokalni rzemieślnicy.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.