PARTNER PORTALU
  • BGK

Piękniejsze Stachowice

  • KB    23 lipca 2010 - 19:23

Już w sierpniu mieszkańcy sołectwa Stachowice będą mogli cieszyć się z nowego obiektu użyteczności publicznej.
Obecnie dobiegają prace wykończeniowe przy budowie świetlicy realizowanej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Całkowity koszt inwestycji wyniesie ponad 617 tys. zł.
 
W ramach inwestycji powstanie obiekt o powierzchni użytkowej ponad 125 m2 w pełnym węzłem sanitarnym i kanalizacją deszczową.  Wykonano oświetlenie zewnętrzne terenu w strefie wjazdu i lokalizacji budynku świetlicy, teren wokół świetlicy został utwardzony, a co najważniejsze obiekt został dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 
 
- O korzyściach płynących z powstania nowej świetlicy w Stachowicach, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Dla nas, jako mieszkańców nowy obiekt ułatwi wzajemną integrację, komunikację, a przede wszystkim techniczną organizację spotkań. Obecnie korzystamy z gościnności osób i prywatnych mieszkań, lub w przypadku sprzyjającej aury pogodowej narady odbywają się na boisku. Od sierpnia będziemy mogli w pełni korzystać z nowego obiektu na ok. 60 osób. Ta wiadomość z pewnością ucieszy również i młodzież, która do tej pory mogła tylko w sezonie wiosenno-jesiennym korzystać z boiska sportowego. Teraz przez cały rok, bez względu na pogodę swój wolny czas będzie mogła spędzić na świetlicy. Ogromne zadowolenia wyrażają również członkinie Koła Gospodyń Wiejskich, aktywnie uczestniczące w życiu gminnym, wielokrotnie prezentujące swoje kulinarne specjały podczas jarmarków i dożynek gminnych. Uroczyste otwarcie planujemy na 21 sierpnia – mówi sołtys wsi Benedykt Dziedzic.
 
Realizacja projektu umożliwi rozwój tożsamości społeczności lokalnej, zachowanie dziedzictwa kulturowego i specyfiki obszarów wiejskich oraz przyczyni się do poprawy jakości życia mieszkańców Stachowic.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.