PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze dla LGD

  • BEZ    14 czerwca 2010 - 13:39

Do 5 lipca czeka ponad 330 tys. zł do wykorzystania w ramach lokalnych strategii rozwoju na terenie funkcjonowania LGD „Lider Wałecki” w Zachodniopomorskim.
Do 5 lipca br. beneficjenci z gmin: Wałcz, Człopa, Tuczno oraz Mirosławiec będą mogli składać wnioski o dofinansowanie lokalnych strategii rozwoju.

Projekty będą realizowane w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 na terenie funkcjonowania Lokalnej Grupy Działania Województwa Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia „Lider Wałecki”.

To działanie w ramach PROW ma przede wszystkim wspomóc rolników przy podejmowaniu oraz rozwijaniu działalności nierolniczej, stanowiącej dla nich dodatkowe źródło dochodu. Możliwe będzie udzielanie pomocy na działalność związaną z rolnictwem w zakresie produkcji oraz usług. Działanie jest pomocne w tworzeniu oraz rozwoju przedsiębiorstw, które działają w zakresie m.in. usług dla gospodarstw rolnych, rzemiosła lub rękodzielnictwa, rachunkowości, doradztwa lub usług informatycznych.

Stowarzyszenie rozpoczęło przyjmowanie wniosków, które potrwa do 5 lipca 2010 r., na dofinansowanie projektów w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” oraz „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

Wnioski należy składać bezpośrednio w biurze Stowarzyszenia „Lider Wałecki”, ul. Dąbrowskiego 6, 78-600 Wałcz, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 – 15.00; e-mail: lider@poczta.vel.pl,  strona internetowa: http://www.liderwalecki.vel.pl, nr telefonu: (67) 258 02 41 wew. 38 lub 41.

Limit środków dostępnych w konkursie dla działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” wynosi 167.428,60 zł. Dla działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiebiorstw” limit środków wynosi również 167.428,60 zł.

Oba działania są współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Więcej informacji na temat naboru, kryteriów wyboru operacji i wykazu niezbędnych dokumentów można uzyska w biurze Stowarzyszenia „Lider Wałecki”.

Informacje dotyczące przeprowadzanych naborów, jak również dokumentacja aplikacyjna są dostępne na stronie Wydziału Programów Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego: www.prow.wzp.pl Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.