PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze dla niepełnosprawnych w Lesznie

  • AT    7 kwietnia 2012 - 16:26
Pieniądze dla niepełnosprawnych w Lesznie

Ponad 1,315 mln zł dostało Leszno z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To ponad dwa razy tyle niż przed rokiem. Już można się starać o te pieniądze.
Radni miasta zdecydowali, że 600 tys. zł z tej kwoty przeznaczone będzie na aktywizację zawodową niepełnosprawnych. O dotacje mogą się starać pracodawcy, którzy chcą zatrudnić niepełnosprawnych lub same osoby niepełnosprawne zdecydowane na założenie własnej firmy.

Jak donosi Urząd Miasta w Lesznie (zabierz głos/oceń prezydenta) rok temu, gdy funduszy było zdecydowanie mniej, 3 osoby dostały pieniądze (w sumie około 70 tys. zł) na rozpoczęcie działalności gospodarczej, 6 firm utworzyło 10 stanowisk pracy dla osób niepełnosprawnych, sfinansowano też szkolenie dla 1 osoby i staże dla 3 niepełnoprawnych. W tym roku pomoc może być dużo większa. Zainteresowani już mogą się zgłaszać do Biura Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, które znajduje się przy ul. Lipowej 32 (tel. 65 529-82-28).

Druga część kwoty z PFRON-u, czyli 715.346 zł, wydana będzie na rehabilitację społeczną, np. na dofinansowanie turnusów rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych i ich opiekunów, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, środków ortopedycznych i innych albo likwidację barier architektonicznych. Wnioski można składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie - donosi magistrat. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.