PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze dla powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego i wadowickiego

  • GK/malopolskie.pl    3 listopada 2011 - 11:56
Pieniądze dla powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego i wadowickiego

Gminy z powiatów: chrzanowskiego, oświęcimskiego i wadowickiego wypięknieją dzięki 34 unijnym inwestycjom, które otrzymały wsparcie z programu rozwoju obszarów wiejskich.
Boisko sportowe, budynek wiejski, dom ludowy oraz ośrodek rekreacyjno-sportowy – to inwestycje, które powstaną na terenie powiatu chrzanowskiego. Nowe obiekty zostaną wybudowane w gminach: Alwernia (trzy projekty) i Babice. Z unijnych środków skorzysta także gmina Trzebinia, która wykorzysta dotację na zagospodarowanie terenu w miejscowości Młoszowa.

Całkowity koszt pięciu inwestycji w powiecie chrzanowskim to 2 985 205,51 zł , z czego kwota dofinansowania wyniosła 1 719 363 zł.

Powiat oświęcimski będzie realizował pięć projektów, o łącznej wartości 3 783 895,55 zł. Unijna dotacja w wysokości 1 389 332 zł trafi do gmin: Kęty, Oświęcim (dwa projekty), Zator i Chełmek. Dzięki środkom z PROW-u odnowione zostaną centra wsi i możliwa będzie przebudowa domu ludowego w Bobrku.

Z unijnych pieniędzy w ramach PROW-u zostaną wsparte także 24 inwestycje na terenie powiatu wadowskiego. Odnowa centrów wsi, remont infrastruktury, budowa nowych chodników, boisk sportowych oraz remonty budynków możliwe będą do zrealizowania aż w 12 gminach: Wieprzu, Brzeźnicy, Tomicach, Kalwarii Zebrzydowskiej, Mucharzu, Andrychowie, Spytkowicach, Brzeźnicy, Mucharzu, Choczni, Stroniu i Stryszowie.

Łączna wartość wszystkich projektów wynosi 22 373 123,97 zł z czego 8 343 592 zł stanowi unijne dofinansowanie. W ramach działania „Odnowa i Rozwój Wsi” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w całym województwie dofinansowanie otrzymało 249 projektów, które łącznie uzyskały 85 553 094 zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.