PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na aktywizację niepełnosprawnych w kujawsko-pomorskim

  • PAP    18 maja 2012 - 18:41
Pieniądze na aktywizację niepełnosprawnych w kujawsko-pomorskim

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu ogłosił konkurs "Niepełnosprawni na rynku pracy" na realizację projektów aktywizacji społeczno-zawodowej. Do rozdysponowania jest 8 mln zł z funduszy Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.
Konkurs adresowany jest do samorządów lokalnych, organizacji pozarządowych, lokalnych grup działania i firm prywatnych z województwa kujawsko-pomorskiego, jeśli posiadają co najmniej roczne doświadczenie w zakresie wspierania osób niepełnosprawnych lub podobne doświadczenie posiada ich partner w projekcie.

Minimalna wartość projektu musi wynosić 50 tys. zł.

W ramach konkursu "Niepełnosprawni na rynku pracy" wsparcie trafi na realizację projektów mających na celu opracowanie programów aktywizacji osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez kursy, szkolenia, staże lub praktyki umożliwiające podniesienie lub zmianę kwalifikacji zawodowych.

Dofinansowane zostaną programy rozwijające umiejętności i kompetencje społeczne, poradnictwo zawodowe, pośrednictwo pracy i usługi społeczne przezwyciężające indywidualne bariery.

Pomoc trafi też na tzw. zatrudnienie wspomagane, polegające na wspieraniu osoby niepełnosprawnej przez trenera pracy czy asystenta zawodowego, a także przedsięwzięcia edukacyjne i integracyjne, mające na celu adaptację pracownika niepełnosprawnego w środowisku pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.