PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na autobusy miejskie

  • FRA    1 grudnia 2009 - 15:08

Zarząd Województwa Podlaskiego podjął dziś decyzję o realizacji trzech projektów najwyżej ocenionych przez ekspertów w ramach konkursu na rozwój transportu zbiorowego. Łączna wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego wynosi 9 milionów euro czyli ponad 38 mln zł.
Realizowane będą projekty: miasta Łomża wart ponad 30 mln złotych, przy czym dofinansowanie z RPO wyniesie prawie połowę tej sumy, Komunalnego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Białymstoku o wartości ponad 29 mln zł, z czego ponad 5 mln zł  pochodzić będzie z RPO i miasta Suwałki. Wartość tego ostatniego  projektu to ponad 22 mln zł, a dofinansowanie z RPO wyniesie ponad 17,7 mln zł.

Jednocześnie Zarząd Województwa utworzył rezerwę w wysokości 10 procent. Na liście rezerwowej znalazły się dwa pozostałe projekty, zgłoszone do konkursu przez  Komunalne Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Białymstoku ( budowa centrum serwisowego do obsługi własnego taboru za 30 mln zł) oraz Przedsiębiorstwa Transportowego Necko w Augustowie (6 mln zł).
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.