PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na drogi w kujawsko-pomorskim

  • AT    28 marca 2012 - 13:06
Pieniądze na drogi w kujawsko-pomorskim

Zarząd województwa kujawsko-pomorskiego przyjął dziś (28 marca) uchwałę w sprawie ogłoszenia nowego konkursu o dofinansowanie projektów dotyczących modernizacji dróg, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
W ten sposób zarząd rozpoczął rozdysponowywanie dodatkowych środków RPO WK-P, premii za sprawne wdrażanie programu w poprzednich latach. Do wzięcia jest 16 milionów złotych.

45 milionów euro – taką sumę otrzymało województwo dodatkowo do RPO WK-P za sprawne wdrażanie programu w poprzednich latach. To pieniądze z tak zwanej krajowej rezerwy wykonania (36,4 mln euro) i środków dostosowania technicznego (8,6 mln euro). Największą ich część, blisko 27 milionów euro, 60 procent całej premii, przeznaczona zostanie na inwestycje drogowe.

Pierwszy spośród przygotowywanych konkursów o dofinansowanie, który ogłosimy oficjalnie w najbliższy piątek (30 marca), adresowany jest do samorządów miast na prawach powiatu – czyli Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza - które zarządzają przebiegającymi przez ich tereny drogami wojewódzkimi.

Każdy z potencjalnych beneficjentów może złożyć tylko jeden wniosek aplikacyjny dotyczący tylko jednego, ściśle określonego typu przedsięwzięć: budowy i przebudowy dróg wojewódzkich w granicach miast. Wnioskodawcy muszą się wylegitymować pozwoleniem na budowę lub zezwoleniem na realizację inwestycji oraz wkładem własnym nie mniejszym niż połowa szacowanych kosztów. Maksymalny poziom wsparcia wynosi 4 miliony złotych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.