PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na Euro 2012, seminarium i internet

  • PAP    28 czerwca 2010 - 17:41
Pieniądze na Euro 2012, seminarium i internet

Centrum pobytowe dla piłkarzy na Euro 2012, rozbudowa sieci internetowej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim oraz przebudowa seminarium diecezji elbląskiej - to inwestycje, które powstaną na Warmii i Mazurach dzięki unijnemu dofinansowaniu.
Przedsięwzięcia warte 73,5 mln zł zyskają z UE dofinansowanie w wysokości 12,7 mln zł. Porozumienie w sprawie dofinansowania podpisano w poniedziałek w Olsztynie.

Pierwszym z projektów jest budowa centrum pobytowego dla drużyn piłkarskich w Ostródzie, które przyjadą na Mistrzostwa Europy w 2012 roku. Wartość inwestycji, którą chce zbudować Ostródzkie Przedsiębiorstwo Budowlane, to 67,1 mln zł, z czego dofinansowanie unijne wyniesie 7,8 mln zł.

Inwestor chce zbudować czterogwiazdkowy hotel nastawiony na wysokiej klasy obsługę gości hotelowych i biznesowych. Będzie także oferował usługi SPA. Poza aquaparkiem z basenami, salami fitness, kręgielnią, bilardem, powstanie w nim także pierwszy w Polsce północno-wschodniej Medical SPA.

Drugim z projektów, którego umowę na dofinansowanie unijne podpisano w poniedziałek, jest rozbudowa szybkiej sieci internetowej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Wartość tej inwestycji obliczono na 2,8 mln zł, z czego dofinansowanie unijne ma wynieść 2,4 mln zł. Projekt zakłada rozbudowę istniejącej na terenie kampusu oraz miasta infrastruktury, która umożliwiłaby szybką transmisję danych.

Ostatnia inwestycja to rozbudowa infrastruktury dydaktycznej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Elbląskiej. Wartość inwestycji to 3,6 mln zł, z czego dofinansowanie wyniesie 2,4 mln zł. Seminarium chce zbudować dwukondygnacyjny budynek i wyposażyć go.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.