PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na innowacje

  • KB    1 czerwca 2010 - 09:21
Pieniądze na innowacje

Zarząd Województwa Dolnośląskiego podzielił pieniądze na inwestycje w infrastrukturę wspierającą innowacyjność i przedsiębiorczość w regionie.
Prawie 84 mln zł przyznane zostało w ramach działania „Infrastruktura wspierająca innowacyjność i przedsiębiorczość w regionie” Regionalnego Programu Operacyjnego województwa dolnośląskiego. Do dofinansowania wybranych zostało siedem z osiemnastu złożonych projektów. Na etapie oceny formalnej i merytorycznej pozostaje 7 wniosków, które zostaną przedłożone do wyboru do dofinansowania w terminie późniejszym, a 4 kolejne zostały w jej trakcie odrzucone.

Karkonoski Park Rozwoju Gospodarczego pozyskał prawie 23 mln zł na utworzenie parku przemysłowe wraz z inkubatorem przedsiębiorczości. Projekt zlokalizowany w Piechowicach zakłada budowę obiektu biurowo-badawczo-produkcyjnego, w którym znajdą się pomieszczenia biurowe, zaplecze laboratoryjne, sale konferencyjne i szkoleniowe. Ponad 14 mln zł na budowę Centrum Biurowo-Usługowego w Legnickim Parku Technologicznym otrzymał KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny.

Dolnośląski Park Innowacji i Nauki zainwestuje w infrastrukturę parku przemysłowego oraz inkubatora przedsiębiorczości i inkubatora technologicznego. Na ten cel spółka pozyskałą dofinansowanie w wysokości 5 mln 710 tys. zł.

Dzięki unijnej dotacji z usług inkubatora przedsiębiorczości będzie można skorzystać w Bielawie. Bielawska Agencja Rozwoju Lokalnego otrzymała 2 mln 272 tys. zł na utworzenie inkubatora, który ma pomóc mikro i małym przedsiębiorstwom.

Dwie dotacje otrzymały instytucji otoczenia biznesu z Łagiewnik. Spółka „INTAKT” pozyskała ponad 17 mln zł na modernizację i rozbudowę Parku Przemysłowego INTAKUS. Ponad 9,5 mln dofinansowania na utworzenie Parku Przemysłowego ICT i inkubatora przedsiębiorczości  w Łagiewnikach trafiło do spółki ICTPark. Pieniądze trafią też do Wałbrzycha – ponad 11 mln zł na budowę hali magazynowo-produkcyjnej i infrastruktury technicznej zdobył Park Przemysłowy w Wałbrzychu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.