PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na kulturę dla samorządów i stowarzyszeń: "Dwukrotnie zwiększymy program Patriotyzm Jutra”

  • JS    4 grudnia 2015 - 15:23
Pieniądze na kulturę dla samorządów i stowarzyszeń: "Dwukrotnie zwiększymy program Patriotyzm Jutra”

- Mamy kilkadziesiąt, jeśli nie ponad 100 instytucji współprowadzonych z samorządem - przypomina nowy wiceminister kultury.

Mamy kilkadziesiąt, jeśli nie ponad 100 instytucji współprowadzonych z samorządem, więc siłą rzeczy wspieramy i będziemy wspierać samorządy. Dajemy pieniądze, pomagamy w realizowaniu ambitnych programów kulturowych w instytucjach samorządowych zarówno szczebla wojewódzkiego, jak i miejskiego, a zdarza się nawet, że i powiatowego. To jest oczywiste - mówi w rozmowie z Parlamentarny.pl Jarosław Sellin.
Wiceminister kultury, któremu podlega m.in. departament współpracy z zagranicą oraz departament funduszy europejskich przypomina też, że na szeroko pojętą kulturę mamy zagwarantowane prawie pół miliarda euro w najbliższej perspektywie budżetowej.

- Będziemy się starali na wyższy poziom podnieść polskie instytucje, które zajmują się kulturą i zaprogramować ciekawe wydarzenia. Musimy dobrze wykorzystać te pieniądze - mówi.

- Podjęliśmy na przykład decyzję, żeby dwukrotnie zwiększyć środki na program „Patriotyzm Jutra”, do którego sięgają często różne stowarzyszenia, na ogół ludzi młodych, którzy planują bardzo ciekawe wydarzenia, eventy związane z szeroko rozumianą wrażliwością patriotyczną. Ale też mamy szeroko rozbudowany program grantowy na dzieła artystyczne, wydarzenia artystyczne, różnego rodzaju przedstawienia - dodaje.

Więcej w Parlamentarny.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.