PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze na "Zwierzyńczyk"

  • KB    12 maja 2010 - 09:49
Pieniądze na "Zwierzyńczyk"

Zwierzyniec otrzyma pieniądze z Unii Europejskiej na odtworzenie popularnego „Zwierzyńczyka" - zabytkowego układu wodno-pałacowego w Zwierzyńcu.
Projekt znalazł się na 1 miejscu listy propozycji, wybranych do dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa lubelskiego. Eksperci oceniający wniosek przyznali mu maksymalną liczbę 100 punktów.

Według wstępnych szacunków jego realizacja ma kosztować prawie 3,5 miliona złotych, z czego około 2,5 miliona miasto otrzyma z Unii Europejskiej. Za te pieniądze samorząd chce uporządkować teren za technikum i udostępnić go turystom.

Projekt obejmuje m.in. odtworzenie zbiorników wodnych, wykonanie alejek i mostków oraz oświetlenie „Zwierzyńczyka".

Jeszcze w tym roku miasto zajmie się też rewitalizacją Parku Środowiskowego. Wykonawca pierwszego etapu tej inwestycji powinien być znany w najbliższych dniach. W ramach rewitalizacji alejki zostaną wyłożone kostką, w parku stanie drewniana altana, a w amfiteatrze będą zamontowane ławki. Cały teren ma być też oświetlony. Amfiteatr powinien być gotowy do końca czerwca, natomiast pozostałe prace mają potrwać do połowy listopada.

Ta inwestycja będzie również współfinansowana ze środków Unii Europejskiej. Za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Nasze Roztocze", Zwierzyniec otrzyma na nią dotację z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.