PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze z torów nie trafią na drogi

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    2 września 2011 - 07:29
Pieniądze z torów nie trafią na drogi

Mimo, że swój sprzeciw wyraziła dyrekcja transportu i Parlament Europejski decyzja nie jest przesądzona, ale trudno uwierzyć że będzie pozytywna.
Chodzi o 1,2 mld euro unijnych dotacji, które Polska chce zamiast na linie kolejowe, wydać na nowe drogi. O możliwości przesunięcia pieniędzy zabiega polski rząd. Komisja Europejska najprawdopodobniej się na to nie zgodzi – informuje „Rzeczpospolita”.

Czytaj też: Najpierw drogi, później koleje

Sprzeciw wobec takiego posunięcia wyraziła m.in. dyrekcja transportu i Parlament Europejski.

Cześć z 1,2 mld euro unijnych dotacji kolej jednak będzie w stanie wykorzystać w tej perspektywie. Ostatni projekt jaki został dodany do listy projektów podstawowych współfinansowanych z dotacji unijnych w ramach programu infrastruktura i środowisko to modernizacja trasy z Poznania do Czempina.

Jak podkreślają eksperci, strata obecnie dostępnych unijnych pieniędzy może nas kosztować znacznie więcej niż 1,2 mld euro. Jeżeli teraz nie wykorzystamy dostępnej na tory pul, trudno będzie nam przekonać Komisję by w kolejnej perspektywie dała nam podobną kwotę pieniędzy na ten cel – przewiduje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.