PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze z UE dla podlaskich firm

  • PAP    21 grudnia 2012 - 15:42
Pieniądze z UE dla podlaskich firm

- 9,4 mln zł dofinansowania z UE mogą otrzymać przedsiębiorcy w Podlaskiem, na innowacyjny sprzęt oraz badania, w ramach konkursu ogłoszonego w piątek przez zarząd województwa. Wnioski można składać do 8 lutego 2013 roku.
Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego (RPOWP) na lata 2007-2013. Jak poinformowała w piątek Izabela Smaczna-Jórczykowska z departamentu zarządzania regionalnym programem operacyjnym w Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku, to ostatni tego typu konkurs w tej perspektywie.

Konkurs skierowany jest do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, które swoje projekty będą realizowały w woj. podlaskim.

Smaczna-Jórczykowska powiedziała, że dofinansowanie można otrzymać na inwestycje w środki trwałe, tzn. w infrastrukturę i urządzenia laboratoryjne, służące do prowadzenia działań badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach. Szansę na dotację mają też projekty dotyczące prowadzenia badań naukowych ze szczególnym uwzględnieniem badań przemysłowych oraz eksperymentalnych prac rozwojowych.

Dofinansowanie w przypadku prowadzenia badań nie może przekraczać 3 mln zł, a w przypadku projektów inwestycyjnych 2 mln zł.

Dotychczas w ramach wspierania innowacyjności w firmach z RPOWP podpisano 973 umowy o łącznej wartości prawie 3,9 mld zł, w tym wartość unijnej dotacji to ponad 2,6 mld zł. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.