PARTNER PORTALU
  • BGK

Pieniądze z Unii na współpracę z Czechami

  • KB    4 maja 2010 - 09:56
Pieniądze z Unii na współpracę z Czechami

Unia dofinansuje dwanaście opolskich projektów, zakładających współpracę z Czechami.
W Opolu zakończyło się posiedzenie Komitetu Monitorującego Program Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska. W trakcie obrad, w których Opolszczyznę reprezentował wicemarszałek Józef Kotyś, podjęto decyzję o dofinansowaniu dwunastu opolskich projektów.

Dofinansowanie otrzymali: gmina Głuchołazy  na ochronę przeciwpożarową (237 tys. euro), Klasztor Franciszkanów w Głogówku na prace remontowo-konserwatorskie (198 tys. euro), miasto Opole na rozbudowę ZOO (470 tys. euro), Klasztor Franciszkanów w Białej i gmina Biała na powstanie wież widokowych i punktu widokowego (227 tys. euro).

Powiaty prudnicki i głubczycki otrzymały 82 tys. euro na strategię rozwoju turystyki, gmina Głubczyce zmodernizuje dom kultury (509 tys. euro), zaś Muzeum Śląska Opolskiego wraz muzeum w Brzegu i biblioteką w Nysie będą miały możliwość realizacji projektu "Podróżowanie w czasie" (481 tys. euro).

Politechnika Opolska otrzymała dofinansowanie (148 tys. euro) na współpracę ze swoim odpowiednikiem w Ostrawie, gmina Kolonowskie na współpracę szkół w dziedzinie ekologii (40 tys. euro), natomiast Dom Kultury w Nysie na polsko-czeskie zajęcia artystyczne (80 tys. euro).

Za 44 tys. euro województwo opolskie stworzy strategię współpracy z Krajem Morawsko-Śląskim, a gmina Prudnik dostała dodatkowe fundusze na promocję twórczości ludowej i rzemiosła artystycznego (31 tys. euro).

Wszystkie dofinansowane projekty będą realizowane przy udziale partnerów z Republiki Czeskiej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • lord, 2010-05-05 22:34:48

    już sfinansowała w trójkącie czech niemiec i polski i pieniądze znikły i ziemia się rozpłynł między kler afera nie wyjaśniona,polska za kler musi pieniądze oddać a trasa pujdzie inaczej.