PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsza Łódź, drugi Powiat Piotrkowski w pozyskiwaniu środków EFS

  • BEZ    9 grudnia 2009 - 21:31

II miejsce przypadło Powiatowi Piotrkowskiemu biorąc pod uwagę liczbę składanych wniosków o środki unijne z Europejskiego Funduszu Społecznego. Ranking dotyczy okresu od 2007 do 30 listopada tego roku. Wyprzedziło go jedynie miasto Łódź.
Powiat Piotrkowski wspólnie z samorządami gmin i organizacjami działającymi na terenie Ziemi Piotrkowskiej złożył 59 wniosków, na realizację których pozyskał pieniądze z priorytetu Vi i VII PO KL.

- Na bieżąco śledzimy strony Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi, które co pewien czas ogłasza kolejne konkursy, Wówczas piszemy projekt, bo pomysłów nie brakuje i czekamy na ocenę. - podkreśla Michał Tokarski podinspektor w Wydziale Edukacji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Piotrkowie.

- Cieszymy się, że coraz częściej są to tzw inicjatywy oddolne, czyli mieszkańców Powiatu Piotrkowskiego, którzy dzięki organizowanym przez nas kursom zawodowym mają możliwość przekwalifikowania się, zdobycia nowych doświadczeń zawodowych, doskonalenia umiejętności. Na brak zainteresowania nie narzekamy, gdyż chętnych nie brakuje - dodaje. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.