PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze konkursy nowego RPO w woj. lubuskim

  • PAP    11 czerwca 2015 - 20:53

Zarząd województwa zmienił harmonogram ogłaszania konkursów i przyspieszył terminy. W tym roku chce ogłosić 24 konkursy, na które dysponuje kwotą 400 mln zł.
Jak poinformowała, pierwszy konkurs będzie dotyczył rozwoju społeczeństwa informacyjnego. "Budowa społeczeństwa informacyjnego jest ważnym elementem przyczyniającym się do rozwoju regionu. W jego skład wchodzi podjęcie działań wspierających i stymulujących wdrażanie e-usług oraz wykorzystanie technik informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w każdej dziedzinie aktywności gospodarczej, publicznej i społecznej" - powiedziała marszałek.

Wyjaśniła, że z tego źródła można uzyskać znaczące dofinansowanie na projekty polegające na udostępnieniu jak najszerszego zakresu usług publicznych świadczonych elektronicznie umożliwiających pełną interakcję z urzędem oraz zapewniających powszechny i otwarty dostęp w postaci cyfrowej do zasobów będących w posiadaniu instytucji publicznych.

24 konkursy na kwotę 400 mln zł

"Kwota przeznaczona na konkurs wynosi 40 mln zł. Zostanie on ogłoszony 17 czerwca podczas konferencji poświęconej społeczeństwu informacyjnemu +Cyfrowy start w Lubuskie 2020+, która odbędzie się w Zielonej Górze" - zapowiedziała Polak.

Marszałek zaznaczyła, że wachlarz działań w ramach RPO Lubuskie 2020 związanych z rozwojem cyfrowym jest bardzo szeroki, to m.in.: aplikacje, oprogramowania, nowoczesne systemy zintegrowanego zarządzania z wykorzystaniem inteligentnych narzędzi informatycznych, kampanie promocyjne służące zmniejszeniu wykluczenia cyfrowego, nabywanie nowych kompetencji w tym obszarze.

Ponadto w tym roku ogłoszone zostaną jeszcze 23 konkursy w innych obszarach: gospodarka i innowacje, promocja gospodarcza, gospodarka niskoemisyjna oraz sporo konkursów w obszarze szkoleniowym: edukacja, zmniejszenie wykluczenia, regionalny rynek pracy.

Pierwsze umowy na początku przyszłego roku

"Liczymy na to, że pierwsze umowy będziemy mogli podpisać już w styczniu 2016 roku" - mówiła na czwartkowej konferencji dyrektor departamentu zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Sylwia Pędzińska.

Informacje o konkursach dostępne są na stronie www.rpo.pl oraz w punktach informacyjnych w Zielonej Górze i Gorzowie Wlkp.

Województwo Lubuskie ma do dyspozycji 906 mln euro w ramach swojego RPO, jednak wg władz regionu ogółem ze wszystkich programów operacyjnych w nowej perspektywie finansowej UE do województwa ma trafić 12 mld zł. W poprzedniej perspektywie było to 9 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.