PARTNER PORTALU
  • BGK

Pierwsze umowy z opolskiego RPO podpisane

  • pt    29 kwietnia 2016 - 13:15
Pierwsze umowy z opolskiego RPO podpisane

Pierwsze dwie firmy z opolskiego otrzymały dofinansowanie z RPO (fot.opolskie.pl)

• Dwie pierwsze firmy podpisały w siedzibie Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki umowy na realizację swoich projektów w ramach RPO WO na lata 2014-2020.
• To także pierwsze umowy z przedsiębiorcami z nowego rozdania funduszy unijnych.
Firmy otrzymały dofinansowanie projektów w działaniu 2.4 „Współpraca gospodarcza i promocja” w ramach RPO.

Roland Wrzeciono, dyrektor Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki, dziękował beneficjentom za sprawność w przygotowaniu dokumentów niezbędnych do podpisania umów.

- Państwo podpisujecie umowy pierwsi, co oznacza, że pierwsi zdążyliście złożyć wszystkie dokumenty. Taka mobilizacja jest niezwykle ważna, bo mamy dużo środków do wykorzystania w ramach RPO - pół miliarda złotych rocznie trzeba przetransferować do gospodarki i instytucji w regionie – mówił dyrektor. Roland Wrzeciono poinformował, że jeszcze tego samego dnia kolejnych czterech beneficjentów podpisze umowy na swoje projekty.

Marszałek Andrzej Buła, który był obecny przy podpisaniu umów obiecywał, że Zarząd Województwa będzie wspierał przedsiębiorców w staraniach o unijne fundusze.

– Najpierw organizowaliśmy spotkania, podczas których staraliśmy się rozwiewać wasze wątpliwości i obawy. Wyniki pierwszych naborów pokazują, że w przedsiębiorców możemy wierzyć – wpłynęło dużo dobrych projektów. Dlatego, jeśli w kolejnych naborach, po ocenach merytorycznych okaże się, że dobrych projektów jest więcej niż pieniędzy, to tam, gdzie będzie można, będziemy starali się zwiększyć alokację – zapewniał.

Z podpisanych umów cieszyli się też przedsiębiorcy. Piotr Adamiec, prezes Moviebird mówił, że czekał, aż w Polsce także będzie możliwe dofinansowanie udziału w targach i wystawach. – My zamierzamy dofinansować z tych pieniędzy nasz udział w branżowych wystawach urządzeń telewizyjnych i filmowych w Chinach i Niemczech, by mocniej zaznaczyć naszą obecność na tych rynkach – mówił.

Krzysztof Milek z firmy Klawiszedolaptopa.pl natomiast chciałby, by projekt pomógł w podjęciu współpracy z serwisami komputerowymi kilkunastu krajów europejskich. – Mamy nadzieję, że taki marketing internetowy pomoże nam w podpisaniu nowych umów, a przez to wzrosną przychody naszej firmy. Bartosz Mazurkiewicz z opolskiego Opolgrafu mówił, że jego firma już rozpoczęła realizację projektu.

– Zamierzamy wprowadzić na rynek zagraniczny nasz nowy produkt – książki produkowane z wykorzystaniem innowacyjnego kleju. Właśnie w tej sprawie byłem kilka dni temu w Londynie.

W ramach tego naboru dofinansowanie otrzymało 50 przedsiębiorstw z całego regionu. Projekty do OCRG składane były jesienią ubiegłego roku, o dofinansowanie mogły ubiegać się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, a projekty dotyczyły m.in. wdrażania nowych strategii biznesowych, wprowadzania na rynek nowych produktów i usług, promocji firm w kraju i za granicą, w tym wchodzenia na nowe rynki, zwiększenia eksportu, udziału w targach i gospodarczych imprezach promocyjnych.

Dofinansowanie projektów z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie około 14,65 mln zł, a ich całkowita wartość (wraz z wkładem własnym deklarowanym przez firmy) przekracza 25 mln zł.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Przedsiębiorca z Opola, 2016-05-11 21:53:57

    Polecam firmę Fertis Consulting - fertis.pl. Są naprawdę skuteczni!
  • artmetic ekonsulting, 2016-05-03 22:19:09

    RPO Opolskiego, wnioski o dotacje : zajrzyj na stronę Artmetic!