PARTNER PORTALU
  • BGK

PKP Intercity kupi 12 pociągów elektrycznych. O ile UE dopłaci

  • aw/PAP    29 grudnia 2017 - 10:45
PKP Intercity kupi 12 pociągów elektrycznych. O ile UE dopłaci
(Fot. ilustracyjne: podkarpackie.pl)

PKP Intercity ogłosiło przetarg na dostawę 12 fabrycznie nowych elektrycznych pociągów wraz ze świadczeniem usług utrzymania.
Zamawiający wymaga, aby świadczenie usług utrzymania odbywało się w obrębie miasta Łodzi lub Warszawy. Wraz ze świadczeniem tych usług PKP Intercity wymagają, aby dostawca zapewnił specjalistyczny Warsztat Utrzymania Technicznego wraz z wyposażeniem.

W zamówieniu napisano, że dostawy pierwszych dwóch pojazdów objętych zamówieniem odbyły się w terminie do 18 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy. Dostawa kolejnych 10 pojazdów objętych zamówieniem nastąpić ma w terminie do 48 miesięcy od dnia wejścia w życie umowy, lecz nie wcześniej niż po zakończeniu 6-miesięcznej eksploatacji pierwszych dwóch pojazdów.

PKP Intercity zapowiada, że będzie ubiegało się o współfinansowanie zamówienia z budżetu Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko, a w przypadku nieprzyznania środków pochodzących z budżetu UE zastrzega sobie prawo unieważnienia postępowania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.