PARTNER PORTALU
  • BGK

PKS Szczecinek kupi nowe autobusy

  • AT    22 lutego 2013 - 12:11
PKS Szczecinek kupi nowe autobusy

PKS Szczecinek otrzyma prawie 2, 5 mln ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na zakup nowych autobusów.
Umowę o dofinansowanie projektu „Wzmocnienie potencjału transportowego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Szczecinku poprzez zakup nowych autobusów" podpiszą marszałkowie Olgierd Geblewicz i Andrzej Jakubowski w sobotę, 23 lutego w siedzibie Starostwa Powiatowego w Szczecinku.

Koszt całkowity projektu wynosi 3 688 340,00 zł, zaś dotacja ze środków RPO WZ - 2 490 978,89 zł.

Projekt polega na zakupie 7 nowoczesnych autobusów, w tym 2 autobusów 39-miejscowych oraz 5 autobusów 33-miejscowych.

Nowe pojazdy, w których zastosowane rozwiązania technologiczne będą zgodne w wszelkimi wymogami wynikającymi z obowiązujących europejskich i polskich norm oraz przepisów ochrony środowiska, wyposażone będą w silniki spełniające co najmniej normę zanieczyszczeń EURU (V) 5.

Inwestycja przyczyni się do wzrostu zainteresowania międzymiastową publiczną komunikacją autobusową w powiecie szczecineckim. Jednym z podstawowych warunków dalszego rozwoju powiatu jest istnienie efektywnego i dobrze zorganizowanego publicznego systemu transportu międzymiastowego.

Autobusy użytkowane przez PKS w Szczecinku znajdują się w złym stanie technicznym - są wyeksploatowane i wysłużone, charakteryzują się wysokim współczynnikiem awaryjności. Niezbędne są skoordynowane działania inwestycyjne, które pozwolą na lepsze zorganizowanie transportu publicznego w powiecie, a przede wszystkim przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa oraz wzrostu komfortu użytkowników.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na początek marca, zaś zakończenie przewidziano na koniec lipca 2013 r.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.