PARTNER PORTALU
  • BGK

Place zabaw w Jastrzębiu z Jessicą

  • AW    26 lipca 2013 - 13:09
Place zabaw w Jastrzębiu z Jessicą

Bank Ochrony Środowiska podpisał już ósmą na Śląsku i dziewiętnastą w Polsce umowę w ramach Inicjatywy Jessica. Warta prawie 1,5 mln złotych inwestycja zakłada rewitalizację trzech placów zabaw w Jastrzębiu Zdroju.
Celem projektu jest poprawa jakości życia mieszkańców oraz promocja aktywnego trybu życia wśród dzieci i młodzieży. Będzie to już druga inwestycja w ramach programu Jessica w tym mieście.

Celem nowego projektu będzie rewitalizacja trzech placów zabaw będących własnością Górniczej Spółdzielni Mieszkaniowej w Jastrzębiu Zdroju. Renowacja zainstalowanych na placach urządzeń jest niezbędna, ponieważ utraciły one wszelkie atesty i pozwolenia, przez co nie spełniają wymaganych norm bezpieczeństwa. Na terenie zabaw zainstalowany zostanie również profesjonalny monitoring. Ponadto w ramach projektu, w miejscu zdegradowanych obecnie terenów, powstanie pięć parkingów.

Celem społecznym projektu jest stworzenie atrakcyjnych miejsc rekreacyjnych, które przyczynią się do poprawy jakości życia mieszkańców Jastrzębia Zdroju. Rewitalizacja placów zabaw oraz zagospodarowanie zdegradowanych obecnie pobliskich terenów przyczyni się do poprawy wizerunku i estetyki całego miasta. Projekt będzie również promował zdrowy i aktywny tryb życia wśród wszystkich mieszkańców Jastrzębia Zdroju.

Całkowity koszt realizacji inwestycji to 1,43 mln zł, z czego ponad 1 mln zł, to pożyczka pochodząca ze środków finansowych Inicjatywy Jessica.

Czytaj też:Jessica pomoże zbudowac kompleks basenów

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.