PARTNER PORTALU
  • BGK

Pleszew dostanie 6 mln zł na gospodarkę ściekową

  • JRP    4 kwietnia 2018 - 14:18
Pleszew dostanie 6 mln zł na gospodarkę ściekową
Pleszewie wyremontuje i rozbuduje oczyszczalnię ścieków w Zielonej Łące. (fot. instalkrakow)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 6 mln zł na drugi etap uporządkowania gospodarki ściekowej w Pleszewie. Wartość przedsięwzięcia to przeszło 11 mln zł.
Dzięki zawartej 4 kwietnia umowie z NFOŚiGW, Przedsiębiorstwo Komunalne w Pleszewie do końca marca 2020 r. będzie porządkowało tamtejszą sieć kanalizacyjną.

Przedsięwzięcie obejmuje: remont i przebudowę kanału ogólnospławnego wraz z rozdzieleniem kanalizacji sanitarnej i deszczowej o długości około 2 kilometrów, przebudowę 3 kilometrów sieci wodociągowej oraz wymianę sieci gazowej wraz z urządzeniami w oczyszczalni ścieków w Zielonej Łące. Inwestycja umożliwi podłączenie 15 nowych użytkowników sieci kanalizacyjnej; tyle samo gospodarstw skorzysta z ulepszonego oczyszczania ścieków.

Formalną podstawą dotacji jest działanie 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach w ramach II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, dla której Narodowy Fundusz, na podstawie porozumienia z Ministerstwem Środowiska, jest instytucją wdrażającą.

Umowę podpisali prezes NFOŚiGW Kazimierz Kujda oraz prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie Grzegorz Knappe w obecności burmistrza i zastępcy burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Mariana Adamka i Arkadiusza Ptaka.

To już drugi projekt, który uzyskał dofinansowanie z NFOŚiGW w ramach POIiŚ 2014-2020. W czerwcu 2016 r. wsparcie otrzymało przedsięwzięcie „Uporządkowanie gospodarki ściekowej w Aglomeracji Pleszew”, którego całkowite koszty oszacowano na blisko 20 milionów złotych, a dotacja pokryła ponad połowę tej kwoty.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.