PARTNER PORTALU
  • BGK

Płock przeprowadzi badanie trendów rozwojowych wśród firm

  • PAP    18 czerwca 2014 - 13:57
Płock przeprowadzi badanie trendów rozwojowych wśród firm

Rada ds. innowacyjności, doradzająca prezydentowi Płocka, przeprowadzi badanie trendów rozwojowych wśród firm działających w tym mieście. Posłuży ono do opracowania projektów wsparcia działań innowacyjnych, w tym z wykorzystaniem środków unijnych.
Rozpoczęcie projektu, który będzie się składał z dwóch skierowanych do płockich firm ankiet, planowane jest na wrzesień - poinformował podczas wtorkowego spotkania Płockiej Rady ds. Innowacyjności i Działalności Badawczo-Rozwojowej jej sekretarz Cezary Supeł.

"Będziemy starali się dotrzeć do wszystkich płockich firm, nikogo nie wyróżniając i nikogo nie odrzucając. Pierwsza anonimowa ankieta będzie służyła badaniu trendów rozwojowych i potrzeb pod kątem wsparcia innowacyjności i działalności badawczo-rozwojowej" - powiedział Supeł.

Dodał, że w drugim etapie badania będzie chodziło o uzyskanie informacji od podmiotów uczestniczących w ankiecie w celu stworzenia profilu oferty wsparcia w działalności badawczo-rozwojowej.

Supeł zaznaczył, że raport, który powstanie na podstawie przeprowadzonego badania, firmy będą mogły wykorzystywać w podczas ubiegania się o środki unijne z nowej perspektywy 2014-20.

Uczestniczący w spotkaniu dr Andrzej Siemaszko z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE przypomniał o Programie Ramowy Horyzont 2020, który jest największym unijnym przedsięwzięciem dotyczącym wsparcia badań naukowych i rozwiązań innowacyjnych.

Siemaszko zaznaczył, że w nowej perspektywie unijnej 2014-20 na badania oraz innowacje przeznaczona zostanie kwota ok. 77,03 mld euro. Dodał jednocześnie, że dofinansowanie dla projektów badawczo-innowacyjnych może wynieść nawet do 100 proc.

"Dla Płocka obszar badawczy i innowacyjności jest bardzo ważny, to obszar strategiczny" - podkreślił wiceprezydent miasta ds. komunalnych Krzysztof Izmajłowicz. Według niego, by aktywnie zaistnieć w nowej perspektywie unijnej, konieczne będą "przedsięwzięcia jednoczące różne sektory" w dziedzinie badawczo-rozwojowej i innowacyjności.

Płocka Rada ds. Innowacyjności i Działalności Badawczo-Rozwojowej powstała w lipcu 2013 r. Jest organem doradczym prezydenta Płocka w zakresie wspierania innowacyjności oraz przedsięwzięć badawczo-rozwojowych o istotnym znaczeniu dla miasta.

Rada skupia przedstawicieli instytucji i przedsiębiorstw działających na terenie Płocka. Jej zadaniem jest m.in.: opracowywanie przy udziale centrów badawczo-rozwojowych oraz ośrodków naukowych i akademickich propozycji przedsięwzięć służących rozwojowi miasta, a także inicjowanie działań związanych z realizacją prac i projektów badawczo-rozwojowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.