PARTNER PORTALU
  • BGK

Po angielsku i w podskokach za darmo w piekarskich przedszkolach

  • PAP    11 października 2011 - 16:18
Po angielsku i w podskokach za darmo w piekarskich przedszkolach

Darmowe lekcje języka angielskiego, zajęcia plastyczne, konsultacje z logopedą i ćwiczenia z gimnastyki ogólnorozwojowej znalazły się w wartym 1,8 mln zł projekcie przygotowanym z myślą o przedszkolakach z Piekar Śląskich. To największy projekt edukacyjny w tym mieście.
Ruszający właśnie projekt "Piekarski Przedszkolak" objął prawie tysiąc przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat, we wszystkich 15 placówkach w mieście.

Zainteresowanie udziałem w projekcie było ogromne. Początkowo współfinansowane z unijnych środków przedsięwzięcie nie obejmowało sześciolatków. "Udało nam się jednak rozszerzyć zakres projektu i włączyć do niego również sześciolatki, czym pozytywnie odpowiedzieliśmy na wyraźne sugestie ze strony rodziców" - poinformowała kierownik projektu, Magdalena Gwóźdź.

Jednym z celów piekarskiego przedsięwzięcia jest wdrożenie innowacyjnego programu edukacyjnego "Klucz do uczenia się", służącego dostosowaniu nauczania do rzeczywistych potrzeb dzieci oraz rozwijaniu ich umiejętności uczenia się.

W ramach projektu piekarskie przedszkolaki mogą za darmo uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego, zajęciach plastycznych i ćwiczeniach z gimnastyki ogólnorozwojowej. Można także zapisać dziecko na konsultację z logopedą.

Skuteczniejszą realizację projektu mają zagwarantować czterogodzinne bezpłatne warsztaty przeznaczone dla rodziców, przygotowujące ich do pracy z dziećmi w domu.

Rozpoczęcie projektu wydłuża godziny pracy piekarskich przedszkoli. Zajęcia dla dzieci odbywają się od godz. 13. Dodatkowe zajęcia będą realizowane w piekarskich przedszkolach do końca lipca 2013 r.

Program "Piekarski Przedszkolak" w 98,5 proc. realizowany jest z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu przekracza 1,8 mln zł.

To drugi w ostatnim czasie duży edukacyjny projekt w Piekarach Śląskich. Do końca czerwca w mieście trwała realizacja projektu "Piekarska Szkoła Zawodowa Górą". Był to projekt szkoleniowy, który służył podnoszeniu kwalifikacji zawodowych jego uczestników Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.