PARTNER PORTALU
  • BGK

Po angielsku i w podskokach za darmo w piekarskich przedszkolach

  • PAP    11 października 2011 - 16:18
Po angielsku i w podskokach za darmo w piekarskich przedszkolach

Darmowe lekcje języka angielskiego, zajęcia plastyczne, konsultacje z logopedą i ćwiczenia z gimnastyki ogólnorozwojowej znalazły się w wartym 1,8 mln zł projekcie przygotowanym z myślą o przedszkolakach z Piekar Śląskich. To największy projekt edukacyjny w tym mieście.
Ruszający właśnie projekt "Piekarski Przedszkolak" objął prawie tysiąc przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat, we wszystkich 15 placówkach w mieście.

Zainteresowanie udziałem w projekcie było ogromne. Początkowo współfinansowane z unijnych środków przedsięwzięcie nie obejmowało sześciolatków. "Udało nam się jednak rozszerzyć zakres projektu i włączyć do niego również sześciolatki, czym pozytywnie odpowiedzieliśmy na wyraźne sugestie ze strony rodziców" - poinformowała kierownik projektu, Magdalena Gwóźdź.

Jednym z celów piekarskiego przedsięwzięcia jest wdrożenie innowacyjnego programu edukacyjnego "Klucz do uczenia się", służącego dostosowaniu nauczania do rzeczywistych potrzeb dzieci oraz rozwijaniu ich umiejętności uczenia się.

W ramach projektu piekarskie przedszkolaki mogą za darmo uczestniczyć w zajęciach języka angielskiego, zajęciach plastycznych i ćwiczeniach z gimnastyki ogólnorozwojowej. Można także zapisać dziecko na konsultację z logopedą.

Skuteczniejszą realizację projektu mają zagwarantować czterogodzinne bezpłatne warsztaty przeznaczone dla rodziców, przygotowujące ich do pracy z dziećmi w domu.

Rozpoczęcie projektu wydłuża godziny pracy piekarskich przedszkoli. Zajęcia dla dzieci odbywają się od godz. 13. Dodatkowe zajęcia będą realizowane w piekarskich przedszkolach do końca lipca 2013 r.

Program "Piekarski Przedszkolak" w 98,5 proc. realizowany jest z pieniędzy pochodzących z Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu przekracza 1,8 mln zł.

To drugi w ostatnim czasie duży edukacyjny projekt w Piekarach Śląskich. Do końca czerwca w mieście trwała realizacja projektu "Piekarska Szkoła Zawodowa Górą". Był to projekt szkoleniowy, który służył podnoszeniu kwalifikacji zawodowych jego uczestników Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.