PARTNER PORTALU
  • BGK

PO WER: Nabór wniosków na szkolenie z zakresu planowania przestrzennego

  • MN    7 czerwca 2017 - 10:51
PO WER: Nabór wniosków na szkolenie z zakresu planowania przestrzennego
Wnioski w ramach konkursu przyjmowane będą od 30 czerwca do 25 sierpnia 2017 r. (fot. pexels.com)

Nabór wniosków w ramach PO WER na podnoszenie kompetencji pracowników JST rozpocznie się pod koniec czerwca.
• Konkurs na podnoszenie kompetencji kadr planowania przestrzennego w zakresie analizy, przetwarzania i prezentacji danych przestrzennych zostanie ogłoszony w woj. świętokrzyskim.

• Od 30 czerwca będzie prowadzony nabór wniosków do Programu Wiedza Edukacja Rozwój w ramach działania 2.19 Usprawnienie procesów inwestycyjno-budowlanych i planowania przestrzennego.

• Ogólna pula środków przeznaczona na konkurs wynosi 5,8 mln zł, maksymalny poziom dofinansowania wynosi 100 proc.

O dofinansowanie mogą ubiegać się: organizacje pozarządowe; partnerzy społeczni, zgodnie z definicją przyjętą w PO WER; przedsiębiorcy; szkoły wyższe; jednostki naukowe; jednostki samorządu terytorialnego i ich jednostki organizacyjne; stowarzyszenia i związki jednostek samorządu terytorialnego; urzędy administracji geodezyjno-kartograficznej; urzędy wojewódzkie.

Wnioskodawcami nie mogą być natomiast podmioty, które są odpowiedzialne za opracowanie w ramach projektu pozakonkursowego realizowanego w ramach opisywanego działania programów i materiałów, na podstawie których prowadzone będą szkolenia ramowe i specjalistyczne, tj. Główny Urząd Geodezji i Kartografii oraz Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID Warszawa Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska.

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Na przeszkolenie pracowników jednostek samorządu terytorialnego wykonujących zadania z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz pracowników służby geodezyjnej i kartograficznej z zakresu analizy, przetwarzania i prezentacji danych przestrzennych.

Ogólna pula środków przeznaczona na konkurs wynosi 5,8 mln zł (w tym 4 mln zł na projekt dotyczący szkoleń ramowych i 1,8 mln zł na projekt dotyczących szkoleń specjalistycznych. Dofinansowanie otrzymają dwa projekty (jeden dotyczący szkoleń ramowych oraz jeden dotyczący szkoleń specjalistycznych). Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 100 proc. 

Wnioski w ramach niniejszego konkursu przyjmowane będą od 30 czerwca do 25 sierpnia 2017 r. Wnioski o dofinansowanie należy składać wyłącznie w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem systemu obsługi wniosków aplikacyjnych SOWA.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.