PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie: 45 mln zł na wsparcie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym

  • PAP/MIW    25 lipca 2016 - 18:13
Podkarpacie: 45 mln zł na wsparcie osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym
Do podziału w konkursie jest 45 mln zł. (fot. pixabay.com)

• Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie przeznaczył 45 mln zł na projekty dotyczące aktywnej integracji osób zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym. 
• Na dofinansowanie liczyć mogą m.in. projekty edukacyjne, których celem jest wzrost poziomu wykształcenia czy dostosowanie go do potrzeb rynku pracy, a także projekty zdrowotne.
• Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego.
Jak poinformował dyrektor WUP w Rzeszowie Tomasz Czop, w ramach naboru wsparcie będzie oferowane zarówno indywidualnie, jak i dla całych rodzin.

Czop podkreślił, że sukces naboru projektów jest uzależniony od aktywności i pomysłowości podkarpackich samorządowców szczebla powiatowego i gminnego, bo to one prowadzą ośrodki pomocy społecznej i powiatowe centra pomocy rodzinie.

- Z naszej strony dołożyliśmy starań, żeby ten nabór był łatwiejszy dla potencjalnych beneficjentów, poprzez wykluczenie obowiązku objęcia wsparciem osób bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy i zakwalifikowanych do III profilu pomocy i realizacji względem nich programu Aktywizacja i Integracja - dodał.

Na dofinansowanie liczyć mogą m.in. projekty edukacyjne, których celem jest wzrost poziomu wykształcenia czy dostosowanie go do potrzeb rynku pracy. Pieniądze mogą być wydane również na projekty zdrowotne, które pozwolą wyeliminować lub złagodzić bariery zdrowotne utrudniające funkcjonowanie w społeczeństwie. Innym typem projektów, które mogą być realizowane to także podniesienie kompetencji zawodowych lub pomoc w utrzymaniu zatrudnienia.

Wnioski o dofinansowanie projektów będzie można składać od 26 sierpnia do 30 września 2016 r. Spotkanie informacyjne dla przyszłych beneficjentów odbędzie się w 25 sierpnia w budynku urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

W 2015 roku WUP w Rzeszowie ogłosił 9 naborów wniosków z RPO na kwotę 500 mln zł. Zgodnie z harmonogramem w tym roku zostanie ogłoszonych w sumie 21 naborów o wartości dofinansowania z UE wynoszącego również 500 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • artmetic ekonsulting, 2016-08-08 00:48:51

    Dotacje unijne, finansowanie dla firm: zajrzyj na stronę Artmetic!