PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie czeka na odblokowanie projektów

  • PAP    7 czerwca 2013 - 07:40
Podkarpacie czeka na odblokowanie projektów

W ciągu dwóch tygodni samorząd woj. podkarpackiego otrzymać ma pismo z Komisji Europejskiej ws. działań, które musi podjąć, aby odblokowana została certyfikacja unijnych projektów - poinformował wicemarszałek woj. podkarpackiego Lucjan Kuźniar.




Dotychczas KE wstrzymała certyfikację unijnych projektów z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na łączną kwotę 286 mln zł. Oznacza to, że urząd marszałkowski nie otrzymał refundacji w takiej właśnie kwocie.

Wstrzymanie certyfikacji przez KE ma związek ze śledztwem prowadzonym przez lubelską prokuraturę apelacyjną i CBA, dotyczącym b. marszałka woj. podkarpackiego Mirosława Karapyty. Śledczy postawili mu siedem zarzutów korupcyjnych. Śledztwem objęte są też dwa projekty współfinansowane z pieniędzy unijnych.

Wicemarszałek Kuźniar spotkał się w poniedziałek z dyrektorem sekcji polskiej departamentu polityki regionalnej w KE Patrickiem Amblardem.

"Rozmawialiśmy nad rozwiązaniem kwestii certyfikacji. Ustaliliśmy, że w ciągu dwóch tygodniu otrzymamy pismo z informacją o krokach, jakie musimy podjąć w tej sprawie" - relacjonował na czwartkowej konferencji wicemarszałek Kuźniar.

Zaznaczył, że dwa projekty objęte śledztwem prokuratorskim będą poddane szczegółowej kontroli. Inne projekty będą natomiast wyrywkowo poddane audytowi.

Wizyta Kuźniara w Brukseli była również okazją do poinformowania KE o zmianie zarządu województwa i nowym marszałku. Karapyta został odwołany w ub. tygodniu, a władzę w samorządzie przejął PiS. Nowym marszałkiem został b. senator tej partii Władysław Ortyl.

Czytaj też: Senator PiS nowym marszałkiem Podkarpacia

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.