PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie: konkurs na podnoszenie kompetencji zawodowych osób dorosłych

  • PAP/MIW    15 lipca 2016 - 13:30
Podkarpacie: konkurs na podnoszenie kompetencji zawodowych osób dorosłych

W ramach podnoszeni kwalifikacji można np. zdobyć kwalifikacje spawalnicze. (fot. : pixabay.com)

• Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ogłosił konkurs na projekty finansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego województwa podkarpackiego.
• Na podnoszenie kompetencji zawodowych osób dorosłych rzeszowski WUP przeznaczy 20 mln zł.
• Wnioski o dofinansowanie projektów można będzie składać od 16 sierpnia do 31 sierpnia 2016 r.
Jak informuje dyrektor WUP Tomasz Czop, konkurs pozwoli osobom dorosłym podnieść umiejętności i pozyskać niezbędne kwalifikacje na zmieniającym się rynku pracy.

- Można będzie zdobyć na przykład uprawnienia spawalnicze, budowlane, elektryczne czy dotyczące inteligentnych specjalizacji województwa podkarpackiego. Kursy muszą się zakończyć uzyskaniem certyfikatów uznawanych w poszczególnych branżach, dających kwalifikacje lub uprawnienia do wykonywania konkretnego zawodu - podkreśla.

Szansę na dofinansowanie mają również projekty, w których ich uczestnicy będą podnosić swe kwalifikacje i umiejętności zawodowe.

Uprawnionymi do składanie wniosków są podmioty posiadające doświadczenie i potencjał w realizacji szkoleń zawodowych dla osób dorosłych. Osoby, które mogą brać udział w projektach to w szczególności osoby od 50. roku życia lub osoby o niskich kwalifikacjach (wykształcenie średnie lub niższe), które z własnej inicjatywy chcą podnosić kwalifikacje zawodowe. Minimalna wartość projektu wynosi 50 tysięcy złotych.

Wnioski o dofinansowanie projektów można będzie składać od 16 sierpnia do 31 sierpnia 2016 r. Spotkanie informacyjne dla przyszłych beneficjentów odbędzie się 3 sierpnia 2016 r. w budynku urzędu marszałkowskiego w Rzeszowie.

Ogłoszony konkurs finansowany jest z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na lata 2014-2020. Budżet programu składa się z dwóch źródeł: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. W sumie w ramach RPO Podkarpacie otrzyma ponad 2,1 mld euro.

Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski. Natomiast Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pełni rolę instytucji pośredniczącej dla RPO i odpowiada za realizację trzech z jego osi, finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego - Regionalny rynek pracy, Integracja społeczna, Jakość edukacji i kompetencji w regionie.

W 2015 roku WUP w Rzeszowie ogłosił 9 naborów wniosków z RPO na kwotę 500 mln zł. Zgodnie z harmonogramem w tym roku zostanie ogłoszonych w sumie 21 naborów o wartości dofinansowania z UE wynoszącego również 500 mln zł. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.