PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie najaktywniej naucza o funduszach europejskich

  • bad    7 kwietnia 2014 - 16:54
Podkarpacie najaktywniej naucza o funduszach europejskich

Tegoroczna edycja lekcji o funduszach europejskich jest na półmetku. Do tej pory nauczyciele z pięciu wschodnich województw Polski przeprowadzili 207 zajęć, w których udział wzięło 4 595 uczniów. Lekcje potrwają do 30 kwietnia.
Od 10 lutego w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wschodniej Polski prowadzone są lekcje na temat funduszy europejskich w Polsce. Dotychczas największą aktywnością wykazali się pedagodzy z województwa podkarpackiego, którzy przeprowadzili 98 zajęć.

Scenariusz lekcji został opracowany tak, aby w jak największym stopniu zaangażować uczniów w zajęcia. Dla uczestników lekcji zostały przygotowane ciekawe zadania, takie jak: łamigłówki, uzupełnianie tekstu, projektowanie plakatu, pisanie opowiadania, które dzięki lekkiej formie, pomagają w atrakcyjny sposób zdobyć wiedzę o funduszach europejskich.

- Dzięki projektom i funduszom, jakie uzyskaliśmy z unijnego skarbca budujemy autostrady, tworzymy ośrodki kultury i nauki, a także stwarzamy miejsca pracy dla młodych ludzi - zauważyli uczniowie z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Antoniego Szczuki w Szczuczynie.

Podobnie jak w poprzednich latach, dużym zainteresowaniem cieszy się przygotowany specjalnie na potrzeby lekcji komiks. Tym razem opowiada on o przygodach dwóch średniowiecznych wojowników, którzy przemierzając obszary Polski Wschodniej odkrywają tajemnicę rozwoju makroregionu. Publikacja prezentuje wybrane projekty realizowane w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej (PO RPW). Zadaniem uczniów jest m.in. rozpoznanie inwestycji z ich regionu.

Jak co roku organizatorzy przygotowali dla uczestników lekcji pomoce dydaktyczne oraz drobne upominki dla najbardziej aktywnych uczniów. Trzecia edycja projektu zgromadziła rekordową liczbę uczestników - zgłoszono niemal 21 tys. uczniów z 900 klas.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.