PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacki samorząd chce pieniądze na obwodnicę Rzeszowa

  • PAP/JL    7 grudnia 2015 - 09:27
Podkarpacki samorząd chce pieniądze na obwodnicę Rzeszowa
Z programu operacyjnego Polska wschodnia w Podkarpackiem ma powstać niemal 50 km nowych dróg. Fot. Mat. prasowe

Województwo z programu operacyjnego Polska wschodnia chce otrzymać ponad 1,05 mld zł. W sumie powstanie niemal 50 km nowych dróg.
Suma pieniędzy przekazanych na Podkarpacie zależy m.in. od liczby i wielkości projektów zatwierdzonych do realizacji przez instytucję pośredniczącą w programie – Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Agencja będzie m.in. zatwierdzała projekty dotyczące infrastruktury drogowej.

Samorządowi województwa szczególnie zależy na tego typu inwestycjach. Na liście projektów, na które chciałby zarząd regionu otrzymać dofinansowanie są, oprócz południowej i północnej obwodnicy Rzeszowa i rozbudowy drogi woj. 988, także m.in. rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 878 – ul. Sikorskiego w Rzeszowie do skrzyżowania z drogą powiatową nr 1404 R Tyczynie wraz z budową mostu na rzece Strug; rozbudowa drogi woj. nr 869 od węzła S-19 Jasionka do węzła na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej ( 3 etapy) oraz rozbudowa ul. Podkarpackiej w Rzeszowie.

Cześć tych inwestycji samorząd będzie realizował sam lub wspólnie z władzami Rzeszowa. W niektórych projektach beneficjentem będzie tylko samorząd stolicy Podkarpacia.

Łączna wartość inwestycji drogowych to ponad 1,2 mld zł. Województwo z programu chce otrzymać ponad 1,05 mld zł. W sumie powstanie niemal 50 km nowych dróg.

Ogłoszenie naboru projektów dotyczących infrastruktury drogowej w ramach programu jest planowane jeszcze w tym roku.

Jak poinformował niedawno wiceminister rozwoju Jerzy Kwieciński, w 2016 roku zaplanowano w ramach tego programu w sumie 9 konkursów na kwotę 1,7 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.