PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: Droga ekspresowa S19 z unijnym dofinansowaniem

  • MN    14 marca 2017 - 15:38
Podkarpackie: Droga ekspresowa S19 z unijnym dofinansowaniem
Budowa drogi S19 na Podkarpaciu ma się zakończyć w trzecim kwartale 2017 r. (fot. Fotolia)

Komisja Europejska wydała decyzję o dofinansowaniu części drogi S19 na Podkarpaciu.
• Będzie dofinansowanie dla drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu.

• Dotyczy ona odcinka Sokołów Małopolski - Stobierna oraz Śliwicza - Rzeszów Południe.

• Wartość inwestycji to 848 mln zł, z czego dofinansowanie to niemal połowa tej kwoty.

• Długość trasy to 19 km, termin zakończenia robót - trzeci kwartał 2017 r.

Komisja Europejska wydała decyzję o dofinansowaniu dla projektu "Budowa drogi ekspresowej S19 Lublin - Rzeszów, odc. Sokołów Młp. Północ - Stobierna oraz Świlcza - Rzeszów Południe". To już 36. decyzja w Programie Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020).

Projekt jest realizowany w ramach działania 3.1 Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego. Wartość całkowita inwestycji wynosi ponad 848 mln zł, w tym niemal 413 mln zł to dofinansowanie UE.

W ramach projektu zostaną wybudowane dwa odcinki drogi ekspresowej S19 w województwie podkarpackim: od miejscowości Sokołów Małopolski do miejscowości Stobierna oraz na odcinku od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe (tzw. zachodnia obwodnica Rzeszowa). Całkowita długość projektowanej trasy wynosi ok. 19 km. Prace mają się zakończyć w trzecim kwartale 2017 r.

Odcinek Świlcza - Rzeszów Południe stanowi część tzw. obwodnicy Rzeszowa, która będzie obsługiwała ruch tranzytowy wschód-zachód i znaczną część ruchu północ-południe w regionie.

Czytaj też: Jeden wielki plac budowy. Tymi drogami przejedziemy do 2021 r.

Będzie wiązać dwie trasy międzynarodowe: E40 i E371. Dzięki tym inwestycjom powstaną bezpieczne odcinki ekspresowych tras drogowych, które zapewnią wysoki komfort dalekobieżnego ruchu drogowego, poprawią dostępność komunikacyjną Polski i połączeń międzyregionalnych w ramach sieci TEN-T.

Poprawi się także jakość wewnętrznych powiązań komunikacyjnych, jak również zmniejszy się ruch tranzytowy na obszarach zurbanizowanych. Podkarpacka część drogi ekspresowej S19 jest częścią szlaku ViaCarpatia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.