PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpackie: W 2017 r. było ogłoszonych 61 naborów w ramach RPO

  • PAP/jk    31 grudnia 2017 - 11:48
Podkarpackie: W 2017 r. było ogłoszonych 61 naborów w ramach RPO
(Fot. Shutterstock)

W 2017 r. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. podkarpackiego na latach 2014-2020 było ogłoszonych 61 naborów wniosków na kwotę niemal 2,2 mld zł – poinformował rzecznik prasowy marszałka województwa Tomasz Leyko.
• W ramach RPO, Podkarpacie otrzyma w sumie ponad 2,1 mld euro.

• Instytucją zarządzającą programem jest podkarpacki urząd marszałkowski.

Rzecznik dodał, że nabory obejmowały 9 spośród 10 osi priorytetowych programu. "Dotyczyły m.in. wspierania rozwoju przedsiębiorczości, rozwoju odnawialnych źródeł energii, modernizacji energetycznej budynków czy infrastruktury drogowej" - powiedział Leyko.

Część ogłoszonych w 2017 r. naborów dotyczyła również poprawy sytuacji bezrobotnych na rynku pracy i przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.

- W tym roku poczyniliśmy znaczne postępy w realizacji programu. Nie bez znaczenia jest również ciągły monitoring Ministerstwa Rozwoju, zwłaszcza w zakresie kontraktowania czy też wydatkowania środków unijnych - podkreślił Leyko.

Jego zdaniem, jeśli wydatkowanie RPO będzie przebiegać zgodnie z harmonogramem, region ma szanse na otrzymanie dodatkowych środków z Rezerwy Wykonania. - A to na pewno przełoży się na korzyści dla całej regionalnej gospodarki - powiedział Leyko.

Rzecznik podał, że do 21 grudnia br. w ramach RPO podpisano w sumie 1589 umów o dofinansowanie. Ich wartość to niemal 6 mld zł, co oznacza, że poziom kontraktacji programu wynosi prawie 47 proc.

- Z danych z początku grudnia br. wynika, że Podkarpacie plasuje się pod tym względem na siódmym miejscu w kraju - zaznaczył Leyko.

Do końca 2018 roku w ramach RPO samorząd regionu planuje ogłosić 38 naborów na łączną kwotę ponad 1 mld zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.