PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlasie otwiera regionalną kasę dla dużych firm

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    24 czerwca 2010 - 07:33
Podlasie otwiera regionalną kasę dla dużych firm

Zarząd województwa postanowił, że duże przedsiębiorstwa mogą ubiegać się o unijne granty z podlaskiego programu operacyjnego.
To kolejny wypadek otwierania się regionów na potrzeby dużych przedsiębiorców. Dotąd mogli się oni ubiegać o dotacje tylko w woj. warmińsko-mazurskim. W 2007 r. specjalną zgodę na to wywalczyły w Brukseli władze tego regionu. W ograniczonym zakresie duże firmy wspiera także woj. kujawsko-pomorskie. Teraz w ich ślady poszło Podlasie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Władze województwa mają nadzieję, że unijne dotacje pomogą przekonać lokalnych przedsiębiorców lub firmy spoza regionu do inwestowanie. Na przełomie czerwca i lipca mogą się ubiegać o wsparcie. Rusza konkurs, w którym do wzięcia jest ok. 6 mln euro. Nabór będzie otwarty dla wszystkich rodzajów firm. Dla dużych zostanie przeznaczona tylko część pieniędzy. Decyzja o tym ile, zapadnie w przyszłym tygodniu.

Dotacje dla dużych firm są w zasadzie dostępne tylko w programie „Innowacyjna gospodarka”. Wsparcie dla dużych przedsiębiorców na Warmii i Mazurach okazało się strzałem w dziesiątkę, bo firmy z regionu przegrywają konkurencję o fundusze unijne na poziomie krajowym, a muszę mieć pieniądze na inwestycje.

W ślady woj. podlaskiego może pójść Mazowsze oraz Lubelszczyzna. W swoich programach operacyjnych umieściły one klauzule zezwalające im w nadzwyczajnych okolicznościach na dotowanie dużych firm – podaje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.