PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie bardziej atrakcyjne dla turystów

  • PAP    15 listopada 2013 - 16:30
Podlaskie bardziej atrakcyjne dla turystów

16,7 mln zł unijnego dofinansowania na inwestycje turystyczne takie jak np. budowa hoteli czy sanatoriów oraz na utworzenie atrakcji turystycznych w Podlaskiem, mogą się starać przedsiębiorcy. W piątek ruszył nabór wniosków.
Konkurs organizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w Białymstoku. Pieniądze pochodzą ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 z puli na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu. Wnioski można składać do 24 stycznia 2014 roku.

To ostatni taki konkurs w regionie w kończącej się perspektywie finansowej UE. Dyrektor departamentu zarządzania Programem w urzędzie marszałkowskim Daniel Górski powiedział, że urząd liczy na to, że wpłyną projekty, które uzupełnią tę infrastrukturę, która już powstała i podniosą ich efekty. Efektem ma być lepsza obsługa turystów w regionie. Górski podkreślił jednocześnie, że w nowym Programie na lata 2014-2020 nie będzie już wprost pieniędzy dedykowanych turystyce, nie będzie ona wyróżniona.

Czytaj tez: Kasa z UE na wsparcie wiejskiej turystyki w warmińsko-mazurskim

W ogłoszonym konkursie o dotacje mogą się ubiegać mikro, mali i średni przedsiębiorcy. Na dofinansowanie, podobnie jak w poprzednich konkursach, mają szanse projekty w gminach atrakcyjnych turystycznie, wykorzystujące nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne.

Projekty mogą dotyczyć m.in. budowy i rozbudowy hoteli, moteli, pensjonatów czy uzdrowisk. Na dofinansowanie mogą też liczyć wnioski dotyczące stworzenia unikatowej oferty turystycznej w skali regionu lub kraju. Urząd marszałkowski podkreśla, że premiowane będą m.in. te inwestycje, które przyciągną do regionu turystów, zwłaszcza zagranicznych, a także projekty łączące różne formy turystyki np. wypoczynkową i biznesową.

Do tej pory - jak poinformował rzecznik marszałka województwa podlaskiego Jan Kwasowski - dzięki dotacjom z Programu przedsiębiorcy podjęli w regionie 50 inwestycji, których łączny koszt to ponad 400 mln zł, w tym unijne dofinansowanie wynosi 132 mln zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.